Olimpija v 1. polčasu dobro parirala Zvezdi

Moštvo Petrol Olimpije je na uvodni tekmi sezone doživelo poraz. Crvena zvezda mts je bila na četrtfinalnem obračunu Superpokala Lige ABA v Laktaših boljša s 86:60.

Superpokal Lige ABA, četrtfinale, 21.9.
CRVENA ZVEZDA MTS – Petrol Olimpija 86:60 (20:28, 20:14, 20:9, 26:9)
Petrol Olimpija: Jones 6, Tratnik 3, Felton 3, Špan 7, Bubnić 2, Lazić 10, Šamanić 2, Lapornik 2, Begić 10 (5 skokov), Badžim, Mesiček 15 (4 podaje), Sanon.

Na premiernem nastopu na Superpokalu Lige ABA je Petrol Olimpija doživela prvi poraz v sezoni. Ljubljančani so po zelo dobrem uvodu v tekmo, v 13 minutah igre so dosegli kar 31 točk, v nadaljevanju popustili, kar je Crvena zvezda izkoristila in zabeležila zanesljivo zmago, ki jo je popeljala v polfinale, kjer se bo v soboto pomerila s Cedevito.

Mladi Zmaji so v uvodnih minutah na parketu delovali odlično, to pa se je poznalo tudi na rezultatu. Neumorni Blaž Mesiček in poletni Mirza Begić sta polnila koš Crvene zvezde in bila najbolj zaslužna za vodstvo Petrol Olimpije z 31:22 po malo več kot dveh minutah drugega dela igre. Trojko za najvišje vodstvo Ljubljančanov je prispeval prav Mesiček, nato pa se je aktualnim državnim prvakom ustavilo. Beograjčani, ki so minulo sezono zaigrali v velikem finalu regionalnega tekmovanja, so z delnim izidom 12:2 le štiri minute kasneje prešli v tesno vodstvo (34:33), odgovor pa je imel pripravljen Mesiček. Slovenski reprezentant je z zadetim metom za tri točke Zmaje vrnil v vodstvo, ki ga do glavnega odmora niso izpustili iz rok.

Toda štirikratni zaporedni srbski državni prvaki so drugi polčas odprli bolje, z nizom osmih zaporednih točk prešli v vodstvo, strelsko sušo pa je prekinil šele Aleksandar Lazić s trojko. A ekipa iz Beograda je vajeti igre že vzela v svoje roke in vodstvo iz minute v minuto poviševala. V zadnji del igre so Zmaji vstopili z devetimi točkami zaostanka (51:60), le pet minut kasneje pa je semafor v Laktaših kazal že 76:56 v korist Crvene zvezde in zadnja četrtfinalna tekma Superpokala Lige ABA je bila odločena.

Mesiček je bil s 15 točkami na koncu najboljši strelec Zmajev, Begić, ki v drugem polčasu zaradi bolečine v zapestju, ki so nastale kot posledica nerodnega padca po zabijanju v prvi četrtini ni več stopil na parket, in Lazić sta jih v statistiko vpisala po deset.

V ponedeljek Petrol Olimpijo čaka nova preizkušnja. V Hali Tivoli se bodo Zmaji na Superpokalu 2018 pomerili s Sixt Primorsko, tekma pa se bo začela ob 20.00. Vstopnice so že na voljo v predprodaji.

Zoran Martić, glavni trener Petrol Olimpije:
»Osnovni razlog, zakaj smo imeli v drugem polčasu težave s Crveno zvezdo, je bil primanjkljaj moči pod obema obročema po poškodbi Mirze Begića, hkrati pa so Beograjčani odlično odigrali drugi polčas. Zaenkrat še ni znano, kako resno je Mirza poškodovan, slikanje zapestja bo sledilo, ko se vrnemo v Ljubljano. V večjem delu prvega polčasa smo narekovali tempo igre in igrali odlično v obrambi, v drugem delu tekme pa so sledile naše napake, ki jih je Crvena zvezda uspešno kaznovala. Prva tekma sezone, iz katere se lahko veliko naučimo, je za nami, sledi pa ponedeljkov obračun s Sixt Primorsko.«