Olimpija trepetala do zadnje minute

Košarkarji Olimpije so z mirno igro v zadnjih minutah tekme nad Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo vknjižili 13. zmago v sezoni in se tako povzpeli na drugo mesto prvenstvene lestvice, kjer po visoki zmagi nad Tajfunom še vedno vodi Krka.

olimpija01

Liga Nova KBM, 17. krog, 1.2.
UNION OLIMPIJA – Šenčur Gorenjska gradbena družba 96:92 (21:33, 29:27, 31:14, 15:18)
Hrovat 27 (8 skokov, 7 podaj), Janković in Milošević po 14; Hadžifejzović 18 (6 skokov), Collins 17 (7 skokov, 9 podaj)

Gostitelji kljub pozitivni seriji štirih zaporednih zmag niso dobro odprli tekme, med drugim so tudi nastopili brez prvega strelca Brandona Jeffersona. Predvsem nekoliko slabša obramba jih je po prvih desetih minutah stala visokega zaostanka, a jim je dobljena druga četrtina nato zagotovila priključek.

Pomembno razliko so gostitelji naredili v tretji četrtini, ki so jo varovanci Gašperja Okorna dobili s kar 31:14. Odločilni sta bili dve trojki Mirka Mulalića in ena Gregorja Hrovata, s čimer so domači povedli in zaostanek spremenili v prednost s sedmimi točkami razlike. A so Ljubljančani v zadnjem delu tekme spet popustili, dovolili Šenčurju, da je povedel s 86:85 in izenačil na 91:91.

Nato pa so domačini le strnili vrste, ohranili mirne roke in na koncu zmagali s štirimi točkami razlike. Prvi strelec ljubljanske zasedbe je bil Hrovat s 27 točkami, pri Šenčurju jih je Sead Hadžifejzović dosegel 18.

Union Olimpija bo v zaostali tekmi 15. kola v sredo, 8. februarja, gostila Helios Suns, Šenčur bo 11. februarja gostil ekipo Terme Olimia Podčetrtek.