Olimpija suspendirana, sledijo pogovori z upniki

Rubrika: Liga Nova KBM

Bolj ali manj je jasno, da se Olimpija počasi, a zanesljivo rešuje iz primeža težav. Tudi s pomočjo prisilne poravnave. „Vemo, kaj nas čaka, zdaj sledijo pogovori z upniki,“ pravi direktor kluba Matevž Zupančič, ki bo očitno (tudi) sam opravil številne pogovore.

Lažje za dolžnika

Kaj sploh je enostavna prisilna poravnava, pojasnjuje odvetnik Blaž Bolcar„Postopek poenostavljene prisilne poravnave je vrsta postopka zaradi insolventnosti (plačilne nezmožnosti) dolžnika, ki se vodi z namenom, da se insolventnemu dolžniku omogoči izvedbo ustreznih ukrepov finančnega prestrukturiranja in zopet postane kratkoročno in dolgoročno plačilno sposoben. Gre za postopek, ki je namenjen mikro družbam in samostojnim podjetnikom. KK Union Olimpija v tem primeru izpolnjuje zakonskega pogoje za začetek takšnega postopka. Kot že samo ime pove, gre za poenostavljen, manj zahteven postopek prisilne poravnave, ki predvsem dolžniku omogoča lažjo izpeljavo postopka, nekatere zahteve, ki varujejo interese upnikov, pa zmanjšane.“

Koliko za izpeljavo?

Za uspešno izvedbo postopka poenostavljene prisilne poravnave mora glasovati najmanj 50% upnikov, ki predstavljajo najmanj 60% navadnih terjatev (zoper določene terjatve prisilna poravnava namreč ne učinkuje.

Enostavni prisilki ne sledi stečaj!

„Za razliko od prisilne poravnave se morebiti neuspeli postopek poenostavljene prisilne poravnave ne nadaljuje v stečajnem postopku. Klub je torej v isti situaciji, kot je bil pred vložitvijo predloga za začetek postopka poenostavljene prisilne poravnave,“ pa Bolcar pojasni tudi možen scenarij B.

V suspenzu

KK Union Olimpija je v svojem predlogu za začetek postopka poenostavljene prisilne poravnave predlagala, da se vse dolžnike poplača do višine 20% njihovih terjatev, in sicer v roku dveh let. Dodajmo pa še to: KZS je potrdil, da je Olimpija v suspenzu, zato ne more registrirati novih košarkarjev.