Olimpija se je veselila prehitro, Črnogorci v Stožicah prehiteli Wrighta in uro

Košarkarji Olimpije so zabeležili prvi domači poraz v Ligi ABA, z 61:60 jih je v Stožicah ugnala Sujetska, odločilni koš je tik pred iztekom tekme dosegel Nemanja Vranješ (18).

in action during ABA League basketball match between Union Olimpija Ljubljana - Sutjeska , Stozice, Ljubljana, 07.10.2015
Olimpija je doživela poraz (foto: Liga ABA)

Liga ABA, 3. krog, 7.10.
UOL – SUTJESKA 60:61 (20:19, 8:16, 17:17, 15.9)
UOL: Wright 3, Rupnik 2, Hrovat 4, Nikolič 10, Lapornik 9, Lešić 9, Zagorac 6, Mahkovic 6, Zakis 11.

Dober uvod, slabo nadaljevanje

Zmaji so dobro začeli, pot k porazu so si tlakovali s slabim zaključkom 1. polčasa. V zadnjih treh minutah koša niso dali, Sutjeska pa je s serijo 7:0 prišla do naskoka 35:28. Nadaljevanje je bilo še slabše – v 24. minuti je Draško Albijanić zadel za 32:45. Zmaji so potem strnili vrste, igra v napadu je stekla, tik pred koncem tretje četrtine so prišli na 45:49. Padec zbranosti je bil dovolj, da so Črnogorci dosegli trojko in prišli do sedmih točk naskoka pred zadnjimi desetimi minutami.

Razigrani Nikolič

V zadnji četrtini so Ljubljančani zapretili dvakrat. Najprej pri 50:54, potem pa je sledil nov mrk. Črnogorski pokalni prvak iz leta 2013 je v 33. minuti povedel 50:59. Zmaji so se spet vrnili v igro. Blestel je Mitja Nikolič. Najprej je podal Ronaldsu Zakisu za 52:59, potem je Čuk Senior znižal na 54:59, vmes je dve dodal Miha Lapornik. Prav Nikolič je ukradel žogo in znižal na 58:59.

Zeko odločil

V minuti odmora je trener Gašper Potočnik Zacka Wirghta vprašal, kako bi raje sklenil napad. BiH reprezentant se je odločil za »napad 2:2«. Na koncu pa je odigral »1:1« in zadel. Sutjeski so ostale tri sekunde in pol, kar pa je bilo dovolj, da je Nemanja Vranješ prekinil strelski pot gostov in zagotovil prvo zgodovinsko zmago novincu v ligi.