Olimpija še drugič preskočila Szolnok, Budućnost rutinirano v Novem mestu

Otvoritvena tekma 11. kola ABA Lige je zanesljivo z 79:61 pripadla Unionu Olimpiji, ki še drugič v nekaj dneh ugnala madžarski Szolnok in s sedmo zmago ostala povsem v stiku z vrhom. Novomeška Krka je na domači tekmi z Budućnostjo izgubila z 81:90, kar je že peti zaporedni poraz za slovenske državne prvake.

Prvi polčas so varovanci Aleša Pipana odigrali dokaj v krču. Met nikakor ni stekel, pešal je tudi skok za odbitimi žogami, kar je rezultatiralo v prednost Madžarov ob polčasu z 32:29. Szolnoku je med drugim uspel delni izid 11:0, ko Ljubljančani na koncu prve in začetku druge četrtine kar 5 minut niso dosegli točke.

Znova odlični Marinelli

V drugem delu igre pa se je zgodba povsem obrnila. Domači so se sprostili v napadu in razigrali ter tako dosegli kar 50 točk. Poleg tega so prevzeli primat v skoku in gostje so se – podobno kot na tekmi Eurocupa med tednom – navidezno že predali. Znova se je izkazal mladi Hrvat Paolo Marinelli in bil s 14 točkami skupaj z Blažem Mahkovicem prvi strelec tekme. Union Olimpija tako ostaja med najboljšo četverico, začasno je skočila celo na tretje mesto.

bud

Krka več kot mesec dni brez zmage

Sledila je še druga tekma slovenskega predstavnika – Krke, ki pa je po odličnem začetku in le enem porazu na uvodnih šestih tekmah še petič zapored izgubila in se pridružila moštvom z negativnim izkupičkom (5/6). Prvi polčas dvoboja z izjemno ekipo Budućnosti, doslej je izgubila le na gostovanju pri Crveni zvezdi, so se domači dobro držali in na polčas odšli z zaostankom vsega treh točk.

Le Armstead premalo

V tretji četrtini so Podgoričani vajeti igre vzeli v svoje roke in prednost povečali na 8 točk. Novomeščani so se vseskozi trudili priključiti, a jim izkušeni tekmec tega ni dovolil. Dobro minuto pred koncem je prvi strelec tekme Malcolm Armstead (28 točk) deficit znižal na 5 točk, a so upi Krke po dveh prostih metih Omarja Cooka in korakih Armsteada na drugi strani povsem umrli. Američan je dosegel kar 12 zadnjih točk Krke.

Budućnost je bila boljša v praktično vseh pogledih – dobila je skok s 34:24, podelila pa kar 23 podaj, od tega Cook 10. Najboljši strelec Črnogorcev, ki tako ostajajo v stiku z vodilno Crveno zvezdo, je bil Suad Šehović z 22 točkami.