Olimpija s serijo 21:4 prestrašila Cedevito

Olimpija je doživela 8. poraz v Ligi ABA, s 102:87 jo je ugnala Cedevita. V dresu Olimpije je 20 točk prispeval Nikola Janković, eno manj pa Brandon Jefferson. Izkazali pa so se še Gregor Horvat (16), Devin Oliver (15) in Blaž Mesiček (12). Pri domačinih je blestel Džanan Musa (26).

Liga ABA, 12. krog, 3.12.
CEDEVITA – Union Olimpija 102:87
UOL: Oliver 15, Mulalić 5, Mesiček 12, Janković 20, Jefferson 19, Hrovat 16.

Olimpija v prvem polčasu ni navdušila, utrujenost je očitno naredila svoje. Kar 59 točk so prejeli, kar je zagotovo neslaven rekord. V nadaljevanju je bilo (nekaj) boljše. Predvsem pa 3. četrtina (12:27 v korist Olimpije).

Cedevita je povedla 65:45, temu pa je sledila serija zmajev 4:21. Pri tem lovu so se gostje utrudili, domačini so se hitro zavedli, da je vrag šalo vzel. V zadnji četrtini so vitamini postavili stvari na svoje mesto.