Olimpija s čudežnim preobratom ugnala Primorsko

Ljubljančani so proti ekipi Sixt Primorske prišli do osme zmag v tej sezoni Lige Nova KBM. 48 sekund do konca srečanja so gostje vodili za štiri točke, nato pa so košarkarji Uniona Olimpije dosegli osem zaporednih točk in prišli do zmage z rezultatom 75:71.

Liga Nova KBM, 10. krog, 9.12.
UNION OLIMPIJA – Sixt Primorska 75:71 (13:19, 25:20, 21:17, 16:15)
Mulalić in Jefferson (10 skokov) po 15, Hrovat 14; Sanadze 17, Gajić 14, Franklin 13.

Košarkarji Uniona Olimpije so v razburljivi in tesni tekmi premagali primorske tekmece, pa čeprav so bili še minuto pred koncem v skorajda izgubljenem položaju. Ljubljančani, ki so tokrat kot gostitelji igrali v dvorani na Ježici, so po sredini napeti končnici v zadnjem evropskem nastopu, ko so klonili proti Valencii, danes krivuljo v odločilnih trenutkih obrnili navzgor.

A zeleno-beli so bili večji del dvoboja v zaostanku. Gostje so začeli poletno, vodili že v prvi četrtini in jo tudi dobili, pa tudi v drugi so si po zaslugi razpoloženih Nikole Gajiča in Troya Franklina priigrali prednost, pa jo nato spustili iz rok in domačim dovolili, da so s trojko Mirka Mulalića v zadnji sekundi prišli le na -1.

Podoben je bil nato razplet tekme. Olimpija je vmes tudi že vodila, pa spet zanihala in zaostajala. Ko je bilo na semaforju dobro minuto pred koncem 67:71 in je Brandon Jefferson zgrešil trojko, so bili gostje zelo blizu zmagi. Nato pa začeli delati napake; po izgubljeni žogi Gajića in osebni napaki je Jefferson zadel oba prosta meta, pol minute pred koncem pa Mulalič še trojko in nenadoma so domači vodili.

Gostje so zapravili še en napad, Duda Sanadze je zgrešil trojko, Hrovat in Jefferson pa sta bila dovolj zbrana, da sta s prostimi meti priigrala in prigarala zmago domači zasedbi.

Pri Ljubljančanih sta bila s po 15 točkami najboljša Mulalić in Jefferson, 14 jih je dodal Hrovat, pri poražencih pa je Sanadze dosegel 17 točk, Gajić pa 14.

V naslednjem kolu čaka Ljubljančane 14. decembra gostovanje pri Rogaški, Sixt Primorska pa bo 17. decembra gostila Terme Olimia.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije:
“Čestitke igralcem za zmago.”

Aleksander Sekulić, trener Sixt Primorske:
“Olimpijo smo imeli tako rekoč na kolenih. Dobrih 39 minut in pol smo nadzorovali rezultat in imeli dobro izhodišče pred koncem, nato pa je nekaj slabih odločitev skupaj z našo neizkušenostjo botrovalo k temu, da smo tekmecu zmago pravzaprav podarili. Fantje so bili borbeni in nepopustljivi ter dokazali, da lahko igrajo proti vsakomur. Kljub porazu smo lahko ponosni nase.”