Olimpija razbila Črnogorce

Košarkarji Petrol Olimpije so na tekmi prvega kola Lige ABA zabeležili prvo zmago v sezoni. Na parketu Arene Stožice so Zmaji leteli od začetka do konca tekme in premagali Mornar iz Bara z 87:66.

Ljubljanski Zmaji so še tretjič v štirih sezonah novo sezono Lige ABA na domačem parketu začeli z zmago. V slovenski prestolnici je bil nemočen Mornar iz Bara, ki ga je Petrol Olimpija ugnala z 87:66. Najboljša strelca sta bila povratnik po poškodbi, Mirza Begić ter Blaž Mesiček, oba sta dosegla po 16 točk.

Begić je, kot da ne bi manjkal na ponedeljkovi tekmi slovenskega Superpokala, takoj po vstopu v igro nadaljeval tam, kjer je zaradi poškodbe zapestja obstal v četrtfinalu Superpokala Lige ABA. Spomnimo, Mirza si je po zabijanju v prvi četrtini nesrečno poškodoval zapestje, nato izpustil obračun s Sixt Primorsko, v petek pa v Areni Stožice prikazal izjemno predstavo. Tako je že do začetka zadnje četrtine v vsega 15 minutah igre dosegel 16 točk in zbral osem skokov, in bil vodilni igralec Petrol Olimpije, ki je do takrat že vodila že s 64:49. Zadnji del igre je bil tako v Stožicah le še formalnost.

Pred Petrol Olimpija je eden izmed redkih tednov, v katerem ne bodo odigrali tekme vse do sobote. Takrat jih v Beogradu čaka obračun s Partizanom, na domači parket pa se bodo vrnili v torek, 9. oktobra, ko v Areno Stožice prihaja SIG Strasbourg.