Olimpija prvič letos dobila derbi, Krka dokončno brez Evrope

Uvodna tekma zadnjega kola rednega dela ABA Lige je v slovenskem derbiju s 73:67 pripadla Unionu Olimpiji, ki je prvič v tej sezoni premagala novomeško Krko. Slednja tako dokončno ostaja brez evropske vozovnice za naslednjo sezono, pa čeprav so bile možnosti za kaj podobnega že pred srečanjem mizerne.

Z izjemo prve četrtine, ki so jo z 20:13 dobilo Novomeščani, je Union Olimpija brez težav nadzorovala potek tekme in na koncu brez težav tudi slavila. Aleksandar Džikić je imel znova na voljo omejen kader, saj je pogrešal Jasmina Hukića in Erjona Kastratija, njegovi varovanci pa so izredno slabo skakali in dovolili domačim, da ujamejo 8 odbitih žog več, od tega kar 12 v napadu.

V zadnji četrtini so Zmaji povedli že za 16 točk, Krka se je po dveh zaporednih koših tokrat nerazpoloženega Malcolma Armsteada (7/17 iz igre) sicer približala na vsega pet točk (slabi 2 minuti do konca), to pa je bilo s strani Dolenjcev tudi vse.

Union Olimpija si je že predtem zagotovili končno 5. mesto v tej sezoni ABA Lige, medtem ko bo Krka najverjetneje končala dve mesti nižje.