Olimpija prvak, Gorbachov MVP

Košarkarji Union Olimpije so novi državni prvaki v kategoriji fantov do 17 let. V velikem finalu so s 85:58 premagali Parklje. Najkoristnejši igralec zaključnega turnirja je bil igralec Union Olimpije, Maksim Gorbachov. Tretje mesto so osvojili Helios Sunsi, ki so bili s 83:60 boljši od Janč.

1704_uol
Naslov v Ljubljano (foto: Kzs.si)

Union Olimpija je v velikem finalu državnega prvenstva za fante do 17 let s 85:58 premagala Parklje, in osvojila naslov državnih prvakov. Po tem, ko so minulo sezono osvojili četrto mesto, vse dele sezone 2015/16 pa zaključili na vrhu lestvic svojih skupin, so se Ljubljančani zasluženo veselili naslova.

Košarkarji Parkljev so odločno krenili v tekmo in si hitro priigrali prednost z dvomestnim številom točk (22:10), a jih je Union Olimpija z nizom 18 zapordnih točk na koncu prve in začetku druge četrtine ujela in prehitela ter ušla na 28:22. Na glavni odmor je ekipa iz Stožic odnesla naskok 10 točk (39:29). Parkljem se je v nadaljevanju sicer uspelo nekajkrat približati, v zadnji četrtini pa so se varovanci Lojzeta Šiška znova oddaljili, in zmaga Union Olimpije tako ni bila nikoli resneje ogrožena.

Tekmo za tretje mesto so dobili košarkarji Helios Sunsev, ki so s 83:60 premagali Janče Energetiko. Domžalčani so vodili praktično od začetka do konca tekme, največ s 25 točkami razlike. Aljaž Mihael Kunc je za Janče dosegel 24 točk in zbral še osem skokov, pri Domžalah pa sta Nejc Klavžar (devet skokov, osem podaj) in Rok Radovič dosegla po 18 točk.

1704_top5
Prva peterka turnirja (foto: Facebook)

Finalni turnir DP U17, 17.4.

tekma za 3. mesto:

Janče Energetika – HELIOS SUNS 60:83 (15:18, 10:23, 17:19, 18:23)
(Kunc 24 (8 skokov), Gršič 16; Radović (5 podaj) in Klavžar (9 skokov, 8 podaj) po 18)

tekma za 1. mesto:
Parklji Ljubljana – UNION OLIMPIJA 58:84 (22:15, 7:24, 18:23, 11:22)
(Šuša 24 (12 skokov), Ličen 16 (14 skokov); Klanjšček 15, Gorbachov 12)

Končni vrstni red:

1. UNION OLIMPIJA
2. Parklji
3. Helios Suns
4. Janče Energetika

NAJKORISTNEJŠI IGRALEC ZAKLJUČNEGA TURNIRJA:Maksim Gorbachov(Union Olimpija A)

NAJBOLJŠI STRELEC ZAKLJUČNEGA TURNIRJA:Nikolas Šuša (Parklji A)

NAJBOLJŠA PETERKA ZAKLJUČNEGA TURNIRJA:Aljaž Kunc (Janče Energetika), Nejc Klavžar (Helios Suns A), Jure Ličen (Parklji A), Nemanja Šćekić(Union Olimpija A), Nik Dragan (Union Olimpija A).