Olimpija premočna, Okorn pa hvaležen Mijanoviču

Na vnaprej odigranem obračunu 20. kola so košarkarji Union Olimpije nocoj gostili LTH Castings in na koncu zanesljivo slavili z rezultatom 90:70. Preostalih pet tekem kola bo odigranih v prvem tednu marca, že jutri pa se s tekmo med Sixt Primorsko in Krko začenja 15. kolo Lige Nova KBM.

Liga Nova KBM, 20. krog, 17.1.
UNION OLIMPIJA – LTH Castings 90:70 (19:12, 24:17, 29:23, 18:18)
(Bubnić 22 (10 skokov, 6 podaj), Barbarič 19 (11 skokov), Janković 15; Grum 17, Stopar 16, Rebec 15)

Ljubljanska ekipa je pričakovano prišla do enajste zmage v tej sezoni Lige Nova KBM, kolikor jih imata ob tekmi manj tudi doslej vodilna Krka in Zlatorog. Olimpija je bila praktično celo tekmo v vodstvu in tekmecem prizadejala še 14. poraz, s čimer LTH Castings še naprej ostaja pri le eni zmagi.

Škofjeločani so obetavno začeli, a bili v minimalnem vodstvu le prve tri minute. Potem pa je vajeti v svoje roke prevzela Olimpija, ki vodstva ni več izpustila iz rok. Ob boljšem skoku in odstotku meta iz igre je prednost gostiteljev hitro začela naraščati. Po prvi četrtini je bilo še “ulovljivih” sedem točk razlike, v drugih desetih minutah pa so zeleno-beli še povišali ritem. Tako so po košu Nikole Jankovića 1:41 minute pred koncem polčasa že vodili z 41:24.

Union Olimpija je v tretji četrtini držala zanesljivo prednost več kot desetih točk, v 29. minuti pa prvič povedla za 18 točk, ko je bil s črte prostih metov uspešen Jan Barbarič, do konca tega dela igre pa je tudi praktično odločila zmagovalca. Zadnja četrtina je bila tako bolj ali manj formalnost, Ljubljančani pa so na koncu prišli do zmage z rezultatom 90:70.

Pri domačih je bil z 22 točkami, desetimi skoki in šestimi podajami med najboljšimi Bubnić, Barbarič pa je 19 točkam dodal 11 skokov in pet podaj. Pri gostih je bil s 17 točkami najboljši Luka Grum. Olimpija bo naslednjo tekmo v Ligi Nova KBM odigrala 25. januarja v Laškem, LTH Castings pa bo 27. januarja gostil Hopse.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Gašper Okorn, Union Olimpija:
“Zahvaljujem se ekipi LTH Castings in trenerju Mijanoviću, da smo tekmo lahko odigrali v tem terminu. Želim jim vse dobro v nadaljevanju sezone, svojim igralcem pa čestitam za zmago.”

Rade Mijanović, LTH Castings:
“Čestitke Olimpiji za igro, ki jo je prikazala, seveda pa tudi za končno zmago. Mi smo igrali s pozitivno energijo skozi vseh štirideset minut, kar nas navdaja z optimizmom.”