Olimpija po super 1. polčasu klonila v končnici

Olimpija Petrol se poražena, a z dvignjeno glavo vrača iz Beograda, kjer je nudila izvrsten odpor Crveni zvezdi, ki pa je na koncu le slavila – 80:76 je bilo. V domači vrsti je blestel branilec Taylor Rochestie (16), Jordan Morgan in Jan Špan sta prispevala po 15 za Olimpijo.

Liga ABA, 14. krog, 2.1.
CRVENA ZVEZDA – Petrol Olimpija 80:76 (16:18, 24:19, 22:19, 18:20)
Petrol Olimpija: Radulović 4, Oliver 8 (9 skokov, tri podaje), Špan 15, Badžim 9, Morgan 15 (11 skokov), Lorbek 12, Battle 8. Horvat 5.

Ljubljančani so po dveh zaporednih porazih na domači sceni pokazali morda celo najboljši prvi polčas v sezoni, ki pa ga je za tri točke dobila Zvezda (40:37). Domačini so po treh četrtinah vodili 62:56. Olimpija je bila blizu, pa tudi v končnici bi lahko iztržila precej več.

Domen Lorbek je 1:49 do konca zadel dodatni prosti met za 76:73. Naslednje tri napade je Olimpija zapravila (izgubljene žoge). Poraz je omilil Špan za 80:76.