Olimpija “padla” v zadnjih osmih minutah

Košarkarji Petrol Olimpije so po treh zaporednih zmagah v desetem kolu Lige ABA doživeli poraz proti zagrebški Cedeviti (82:95).

Moštvo Petrol Olimpije je na gostovanju v Zagrebu v desetem kolu Lige ABA doživelo sedmi poraz. Hrvaški državni prvaki, košarkarji Cedevite, so v zadnji četrtini nadigrali ljubljanske Zmaje, in jih ugnali s 95:82.

Liga ABA, 10. krog, 7.12.
CEDEVITA – Petrol Olimpija 95:82 (27:27, 22:21, 21:21, 25:13)
Petrol Olimpija: Jones 7 (4 skoki), Špan 20 (4 skoki), Bubnič, Lazić 10 (4 skoki in 4 podaje), Šamanić 7, Simonović, Begić 14, Badžim 11, Mesiček 9, Sanon 4 (4 skoki), Rebec, Kastrati.

Četa glavnega trenerja Saše Nikitovića je v uvodnih treh četrtinah obračuna z Zagrebčani pokazala zelo dobro in borbeno igro, v tretji četrtini vodila s petimi točkami razlike (67:62) in pred zadnjim delom igre zaostajala le za točko (69:70). Sledil je padec v igri, moštvo iz Zagreba je to izkoristilo, z delnim izidom 15:2 prišlo do vodstva s 85:71, nato pa tekmo brez pretresov pripeljalo do konca.

V vrstah Petrol Olimpije se je z 20 točkami najbolj izkazal Jan Špan, 14 točk je vknjižil Mirza Begić, 11 jih je dodal Roko Badžim, deset pa Aleksandar Lazić.

Ob tem velja spomniti, da je imela Olimpija kar sedem več izgubljenih žog kot domačini.

Ljubljansko ekipo v torek ob 20.30 čaka gostovanje v Franciji, kjer se bo na tekmi osmega kola Lige prvakov pomerilo s SIG Strasbourgom.

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Uvodnih 32 minut tekme smo odigrali zelo dobro in bili vseskozi v igri za zmago. Na koncu se je zmage veselila kvalitetnejša in bolj izkušena ekipa v tem trenutku. Če pogledamo seznam igralcev Cedevite, vidimo, da so košarkarji v najboljši košarkarskih letih, to pa pomeni, da gre za izkušene igralce. To je v ključnih trenutkih prelomilo tekmo, saj mi nismo našli odgovora na njihovo igro v teh zadnjih osmih minutah dvoboja.«