Olimpija padla v končnici, o njen usodi odloča srbski trio

Črn vikend slovenskih klubov v regiji je nocoj sklenila Union Olimpija, ki je priznala premoč zagrebški Cedeviti, 84:91 je bilo. Miha Lapornik je dosegel 17 točk za zmaje, Fran Pilepić 20 za goste. Boj Olimpije za obstanek v Ligi ABA se nadaljuje – o usodi zmajev bo odločal srbski trio (Mega Leks, Metalac, Partizan).

Liga ABA, 23. krog, 7.2.
Union Olimpija – CEDEVITA 84:91 (21:20, 29:30, 21:18, 13:23)
UOL: Wright 18 (7 skokov, 8 podaj), Robinson 2, Hrovat 2 (3 podaje), Nikolič 15, Vučetić 4 (3 skoki), Lapornik 17, Lešić 14, Zagorac 5, Mahkovic 5, Zakis 2.

100 točk

Olimpija ni igrala slabo, Cedevita se je morala potruditi. A vedno takrat, ko so jo zmaji razjezili. V prvem polčasu pravih obramb ni bilo – 50:50 je bilo po 20 minutah.

Trikrat niso prelomili

Zmaji so začutili, da je to morda njihov večer. Pobegnili so na 58:52 in 65:58. Tretji beg se je zgodil na 69:62. V 32. minuti je Vasilije Vučetić zadel za 73:71, temu pa je sledila gostujoča serija 0:13!

Zbrani in kvalitetnejši gostje

A se zmaji niso predali, prišli so na 82:84, potem pa so roke zadrhtele (pet zgrešenih metov), Cedevita (ekipo imajo nekajkrat dražjo od zmajev) pa se ni dala prositi. Olimpija je do konca tekme dosegla le dve točki, gostje 7 za končnih 84:91.

Rupnik na klopi

Tekmo je s klopi spremljal Luka Rupnik, le dve minuti in 28 sekund pa je dobil Blaž Mesiček. Domači dvojec je tudi edini, ki se v ljubljanski zasedbi ni vpisal med strelce. Mesiček tudi zavoljo tega, ker je dobil med tekmo močan udarec.

Izjemni Zeko!

Vnovič pa je navdušil Zack Wright (18 točk, 7 skokov, 8 podaj, 3 ukr. Žoge), ki s svojimi igrami opravičuje vsak vanj vložen cent! Dragocene minute (njih 14) v boju z evroligaškimi centri pa je dobil Vasilije Vučetić