Olimpija padla v Hruševcu, Čebular 17

Tajfun je z zmago na domačem parketu pred 750 gledalci uresničil svoj plan. Varovanci trenerja Dejana Mihevca so z atraktivno in podjetno igro z 81:71 porazili Olimpijo. Potnika v polfinale bo dala torkova tekma v Stožicah (ob 18.00). Olimpija je lani izpadla v četrtfinalu proti Heliosu, Tajfun pa je aktualni državni prvak.

1505_tajfun
Slavje v Šentjurju (foto: KK Tajfun)

Liga Nova KBM, četrtfinale, 2. tekma, 15.5.
TAJFUN – UOL 81:71 (24:16, 22:15, 19:19, 15:21) (1:1 v zmagah)
(Čebular 17, Bratož 14, Parker in Parks po 10; Mahkovic 12, Robinson 9)

+27

Kako se bo končalo, so domačini, bili so izredno motivirani, napovedali že v prvi četrtini, ki so jo dobili za 8, potem pa prednost le stopnjevali – v tretji četrtini je bilo že 61:34. V zadnjih dveh minutah tekme so gostje omilili poraz.

Mini serija “odpisanih”

Olimpija ni uspela izkoristiti niti nešportne napake Tomaža Bolčine (pri rezultatu 38:20). V tem hipu je trener Gašper Potočnik povsem poslovenil ekipo, na parket je prišel tudi Luka Rupnik. Na krilih Blaža Mahkovica so zmaji prišli na 38:28. Njihov nalet je s petimi zaporednimi točkami ustavil Domen Bratož.

10:6

Tajfun je blestel pri metu za tri – 10/26, medtem ko so bili zmaji porabili preveč (30) za le šest zadetih metov.