Olimpija odpravila Tajfun

V ŠRC Ježica sta se na drugem srečanju 7. kola Lige Nova KBM pomerila Union Olimpija in Tajfun. Pete ligaške zmage v tej sezoni so se veselili Ljubljančani, ki so bili boljši z 88:71.

mulalic02
Olimpija do zmage po dobrem drugem polčasu (foto: Kzs.si)

Liga Nova KBM, 7. krog, 18.11.
UNION OLIMPIJA – Tajfun 88:71 (17:11, 19:26, 23:15, 29:19)
(Oliver 19 (6 skokov), Mulalić 15, Janković 13; Grant 12, Brodnik in Sarajlija 11)

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili peto zmago v Ligi Nova KBM. Zaradi zasedenosti Stožic in Tivolija so v dvorani na Ježici premagali Tajfun, ki je zdrsnil na izkupiček 1-6.

Šentjurčani so v Ljubljano prišli z dobro popotnico, saj so v prejšnjem kolu premagali Krko, kar je za zdaj njihova edina zmaga v tej sezoni, medtem ko so Ljubljančani v tekmo krenili brez Brandona Jeffersona in Blaža Mesička.

Toda tudi brez njiju so tekmo bolje začeli in v četrti minuti s točkama Gregorja Horvata gostom pobegnili za osem točk (10:2). Tudi v nadaljevanju uvodne četrtine so domačini bolje igrali v obrambi, bili tudi bolj natančni v napadu, toda v drugi četrtini so se prebudili tudi varovanci Jurice Golemca. V 13. minuti so še zaostajali za devet točk (16:25), že tri minute pozneje po treh trojkah, zadnjo je dosegel Mirza Sarajlija, pa sta bili ekipi že skupaj (27:27). S tem pa težav za domačo ekipo še ni bilo konec, kajti Khaliq Khadeen Spicer je Šentjurčane v 18. minuti popeljal do vodstva s 34:33, že v naslednjem napadu pa Sarajlija z novo trojko do štirih točk prednosti (37:33).

Drugi polčas se je začel po željah domačega stratega Gašperja Okorna, saj so njegovi varovanci spet zaigrali bolje v obrambi, ki so bili bolj natančni tudi v napadu in po trojki Mirka Mulalića v 25. minuti spet prišli do devetih točk prednosti (49:40). Z uspešnima prostima metoma Stevana Miloševića je bilo tudi že 53:42, vendar to domači ekipi še ni zagotavljalo mirnega nadaljevanja tekme, saj so se jim gostje v 32. minuti še približali na dve točki zaostanka (56:62). Toda do preobrata tokrat ni prišlo, tudi po zaslugi razpoloženega Devina Oliverja, ko pa je Mulalić dve minuti pred koncem tekme zadel za 81:67, je bila tekma odločena.

V domači zasedbi je bil z 19 točkami najbolj učinkovit Devin Oliver, pri gostih pa Malcolm Grant z 12.

Ljubljančani bodo tekmo osmega kola igrali 25. novembra doma proti ekipi Term Olimia iz Podčetrtka, Šentjurčani pa bodo 28. novembra gostili Hopse Polzelo.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije:
“Čestitke igralcem za zmago.”

Jurica Golemac, trener Tajfuna:
“Zaslužena zmaga Olimpije. Igrali so hitro košarko, mi pa jim nismo uspeli slediti in odgovoriti na ta način igre. Enostavno nismo bili dovolj agresivni. Potrebno se bo vrniti v dvorano in odpraviti napake, ki so se nam pojavljale na tem srečanju.