Olimpija ni razočarala, točk ni, Rupnik pa “pridno” greje klop

Rubrika: Eurocup

Union Olimpija je doživela nov poraz, a je z igro v drugem polčasu navdušila. A je bilo tudi to premalo, da bi v Stožicah padel Nižni Novgorod, 73:79 je bilo. Zmaji bodo imeli čez slab teden dni priložnost, da se gostom oddolžijo za tokratni poraz.

Slab začetek

Ljubljančani so slabo začeli tekmo, hitro je bilo 2:14 za goste. Po prvi četrtini so imeli Rusi 11 točk naskoka (17:28), ob polčasu pa 13 (35:48).

V tretji četrtini je z dvema trojkama za 54:55 navdušil Blaž Mesiček. To je razjezilo goste, ki so odšli na odmor z naskokom šestih točk (56:62). V zadnji četrtini sta bili ekipi poravnani, Rusi pa so točki odnesli domov, zmajem je v uteho umetniški vtis. Misli pa pri Zadru in sobotni tekmi, ko Olimpija rešuje svoj status v Ligi ABA.

Pokal EuroCup, TOP 32, 3. krog, 20.1.
UOL – NN 73:79 (17:28, 18:20, 21:14, 17:17)
UOL: Lešić 14, Lapornik 15, Robinson 14, Mesiček 8, Wright 4, Vučetić 1, Mahkovic 4, Zagorac 13.

Nesojeni zmaj

V dresu gostov se je s 13 točkami izkazal avstrijski reprezentant Rašid Mahalbašić, ki je bil svoj čas na preizkušnji v Olimpiji, a je odšel na zahod. Ko mu je bilo 14 let, ga je v Olimpijo pripeljal Janez Drvarič. V preteklosti je Mahalbašić igral v dresu Zlatoroga (leta 2012).