Olimpija nesrečno izgubila

Olimpija je na prvi tekmi v Ligi ABA navdušila, a imela precej smole in izgubila proti Mega Leksu, 86:85. Zmagovalec se je odločil v zadnji minuti tekme. Najprej je zgrešil povratnik po poškodbi Blaž Mesiček, ki pa je storil nato osebno napako nad Ognjenom Jaramazom, ki je zadel za 84:85. Nenatančen je bil tudi Olimpijin Američan Brandon Jefferson. Po novi osebni napaki zmajev pa je Alpha Kaba postavil končbi izid 86:85. Met Mesička ni našel poti skozi Megin obroč.

Zagorac 18, skok Čančarja

V domači ekipi je Rade Zagorac dosegel 18 točk, nekdanji Olimpijin igralec Vlatko Čančar pa je v petih minutah vpisal v statistiko en skok.

Liga ABA, 1. krog, 29.9.
MEGA LEKS – Union Olimpija 86:85
UOL: Barbarić 2, Oliver, Bubnić 8, Mulalić, Mesiček 12, Pelko 8, Milošević 4, Janković 14, Jefferson 21, Jurček, Hrovat 12, Mladjan 10.

Vodili za 13

Olimpija je silovito začela, dvakrat je povedla za 13 točke (27:40 in 38:51). Naskok pred lanskim finalistom Lige ABA so zmaji zapravil med 22. in 25. minuto, ko je Mega prišla na 55:55.

Statistika UOL Mega
Primerjava med Mega Leksom in Olimpijo (foto: Liga ABA)

Kljub temu da so domačini poravnali rezultat, je Olimpija silovito odgovorila in v borih treh minutah ušla na 57:66.

Olimpija jih je vrnila

Po nekaj izgubljenih žogah se je Mega vrnila med žive, v končnico pa je šla Olimpija po košu Blaža Mesička s prednostjo treh točk – 82:85.