Olimpija nemočna v Sremski Mitrovici, Krka ponovno na zmagovalnih tirnicah

Novomeška Krka je v 5. kolu ABA Lige brez težav doma s 85:52 odpravila skopski MZT, Union Olimpija pa je bila visoko poražena na gostovanju pri Mega Vizuri s 66:85.

Petkratni zaporedni državni prvaki so po nekoliko slabšem začetku uprizorili pravi stampedo, dobili vse štiri četrtine in na koncu Makedonce ugnali za kar 32 točk. Visoka prednost je trenerju Aleksandru Džikiću omogočila, da je na parket poslal vse svoje varovance, vključno z mladimi Ritlopom, Polutakom in Zatežičem. Novomeščani so se z zmago obdržali tik pod vrhom razpredelnice, kjer zaostajajo le za doslej še neporaženo Budućnostjo, prehiti pa jih lahko še Crvena zvezda v primeru nedeljske zmage v Zadru.

Union Olimpija se je v Sremski Mitrovici že na samem uvodu znašla v zaostanku in prvo četrtino posledično izgubila za 10 točk (23:13). V drugem delu se je vrnila v igro, a nato po prihodu z glavnega odmora ponovno popustila. Ljubljanski branilci nikakor niso našli odgovor za izjemnega organizatorja igre Mege Nenada Miljenovića, ki je na koncu dosegel 17 točk, 7 skokov in kar 11 podaj. Uspeli so sicer zaustaviti z osebnimi napakami obremenjenega Nikolo Jokića, a je po drugi strani Rade Zagorac presenetil z 19 točkami. Drugi polčas so domači dobili z 48:32, kar je bilo več kot dovolj za nov uspeh čete Dejana Milojevića, ki na svojem parketu ostaja nepozažena.

ABA Liga, 5. kolo

Sobota, 25. oktober:
SZOLNOK – Levski 81:67 (16:15, 23:16, 20:18, 22:18)
(Sinovec 19, Vojvoda 14; Zahariev 13, Ivanov 12)

KRKA – MZT Skopje 85:52 (23:15, 20:16, 21:12, 21:9) … VEČ O TEKMI
(Kastrati in Joksimović po 15, Booker 14 in 7 skokov; Simonovski 10)
Odzivi po tekmi

PARTIZAN – Metalac 84:77 (12:23, 22:22, 25:12, 25:20)
(Andrić 18, Milutinov 17 in 8 skokov, Murić 11, 3 skoki in 4 podaje v 34 minutah; Kutlešić in Todorović po 12)

MEGA VIZURA – Union Olimpija 85:66 (23:13, 14:21, 20:13, 28:19)
(Zagorac 19, Miljenović 17, 7 skokov in 11 podaj; Omić 14 in 7 skokov, Salin 13, Mahkovic 11, Begić 9, 7 skokov in 3 blokade)

BUDUĆNOST – Cibona 101:79 (19:16, 27:20, 24:18, 31:25)
(Vitkovac 18, Planinić 16, … Čapin 8, skok in podaja v 14 minutah; Markota 16, Žižić in Lalić po 14)