Olimpija nemočna v Črni gori

Košarkarji Uniona Olimpije so bili v sedemnajstem krogu izgubili proti črnogorskemu Mornarju, 93:70 je bilo. V dresu Olimpije je bil pri metu Mirko Mulalić (18 točk).

Liga ABA, 17. krog, 8.1.
MORNAR – Olimpija Ljubljana 93:70
Mornar: Jones 7, Radunović 2, Vujošević 3, Mijović 4, Tatum 2, Ellis 19, Pavić 20, Mugoša 19, Waller 11, Bakić 6.
Olimpija Ljubljana: Barbarič 6, Oliver 10, Mulalić 18, Milošević 6, Janković 11, Jefferson 15, Hrovat 4.

Iz minute v minuto

Domačini (imeli so daljšo in konkretnejšo klop!) so igrali podjetno. Če so v gosteh mucki, so doma pravi tigri. To so na svoji koži občutili zmaji, katerih minus se je večal iz minute v minuto – 9:4, 15:6, 32:17, 49:32.

mor uol

Tudi v drugem polčasu se razmerje moči ni spremenilo. Olimpija je uspela zmanjšati zaostanek na -14, potem pa zapravila napad.

Pelko in Jefferson

Na tekmi pa je bilo tudi očitno, da Olimpiji manjka tudi nekaj ekipnega duha. V protinapadu je Brandon Jefferson v dobri veri, da zadane trojko, raje vrgel za tri, kot pa zaposlil Jureta Pelka. Le ta, to ga je očitno prizadelo, je v naslednjem napadu takoj poizkusil za tri, čeprav njegovih soigralcev še ni bilo v napadu.

Da ni prave harmonije (oz. je ta načeta), pa je potrdila še akcija oz .dve iz zadnje četrtine. Devin Oliver dvakrat ni videl Pelka, ampak je vsakič počakal in poiskal Jefferson, ki je tekmo končal pri 15 točkah.