Olimpija nemočna proti Litovcem

Rubrika: Liga prvakov

V petem kolu Lige prvakov je Petrol Olimpija na domačem parketu Arene Stožice utrpela poraz proti razigranemu Neptunasu iz Klaipede (97:88). Najboljši strelec Zmajev je bil Miha Lapornik z 22 točkami.

Po petih kolih Lige prvakov Zmaji nadaljujejo tekmovanje z eno zmago v svojem žepu, potem ko so tokrat na domačem parketu utrpeli poraz proti litovskemu Neptunasu iz Klaipede. Slednji je v Areni Stožice v strelskem obračunu dveh napadalno razigranih moštev slavil zmago z rezultatom 97:88 in tako Zmajem prizadejal še šesti zaporedni poraz na domačem parketu v evropskem tekmovanju.

Mladi Marko Simonović, ki se je moštvu pridružil po tem, ko je bil na začetku sezone posojen v Italijo, tokrat v Stožicah še ni zaigral, so pa se v ekipo po poškodbah vrnili Mirza Begić, Blaž Mesiček in Scottie Reynolds. Kljub temu so Ljubljančani obračun začeli premalo odločno, kar so Litovci izkoristili in že v prvi četrtini povedli z desetimi točkami razlike (22:12). V drugem delu tekme je naskok Neptunas Klaipede po nekaj minutah igre znašal že 17 točk (36:19), takrat pa se je začelo neuspešno lovljenje preobrata košarkarjev Petrol Olimpije.

Ko so se Ljubljančani že nekoliko približali in manj kot pet minut pred koncem tekme znižali zaostanek na vsega šest točk (86:80), je vodilno moštvo litovskega državnega prvenstva vseeno po minuti odmora našlo način, da dokončno stre upe ljubljanskih Zmajev po preobratu in slavilo tretjo zmago v tej sezoni Lige prvakov.

V zeleno-beli zasedbi je bil strelsko najbolj razpoložen Miha Lapornik dosegel 22 točk, sledil pa je Blaž Mesiček, ki jih je dosegel 16. Pod košem je borbeno predstavo prikazal Mirza Begić (14 točk, pet skokov, tri blokade), dvomestno število točk pa je z desetimi doseženimi vknjižil še Aleksandar Lazić.

V soboto se v Stožicah obeta nov košarkarski spektakel, saj v Ljubljano prihaja Crvena zvezda mts. Dvoboj sedmega kola Lige ABA se bo začel ob 17.00, vstopnice pa so že na voljo na spletni trgovini.