Olimpija navdušila proti Italijanom, Lešić 22 v koš zmajev

Union Olimpija je odigrala 6. pripravljalno tekmo pred začetkom sezone 2016/2017, ki je bila tokrat odprta za javnost. V ogrevalni dvorani Stožice, kjer se je zbralo 300 obiskovalcev, so Zmaji po napeti tekmi morali priznati poraz italijanski Reggio Emili 88:85. Igralci trenerja Gašperja Okorna so nekoliko slabše začeli tekmo in v prvi četrtini zaostajali z rezultatom 29:23, potem pa so prikazali boljšo igro in na glavni odmor odšli s prednostjo 49:48.

1809_uol
Košarkarji Uniona Olimpije niso razočarali (foto: KK UOL)

V drugem delu tekme so gledalci v Stožicah gledali izenačeno predstavo, ki se je v sami končnici v zadnjih sekundah prelomila v korist Italijanov. Za Union Olimpijo je bil prvi strelec tekme Brandon Jefferson, ki je dosegel 23 točk. Pri Reggio Emili je blestel lanskoletni igralec Uniona Olimpije Sava Lešić, ki je dosegel 22 točk, večino v drugem polčasu.

Zmaji bodo v naslednjih dneh odigrali še nekaj pripravljalnih tekem, ki bodo zaprte za javnost. Košarkarska sezona se za Union Olimpijo začenja 29. septembra na gostovanju v Ligi ABA pri ekipi Mega Leksa.