Olimpija navdušila, na kolena spravila prvega favorita

Rubrika: Eurocup

Union Olimpija je v Bilbau režirala pravo športno senzacijo. Po štirih zaporednih porazih, brez Save Lešića in Gregorja Hrovata in s konkretno vlogo golobradih mladcev je na kolena spravila domačo ekipo (83:80). Blestel je Američan Zack Wright (18 točk, 10 skokov in kar 5 podaj).

Slab začetek, hrabro nadaljevanje

Pa ni kazalo, da se bo tako končalo. Baski so povedli 8:2, Olimpija je delovala zmedeno in nesigurno. Potem je Olimpija ukradla tri žoge in spreobrnila potek.

Brez treme

Ljubljančani so vodili celo tretjo četrtino (41:47, 45:53, , v zadnji so jih domačini ujeli (61:61, 79:79), a so zmaji ostali mirni na liniji prostih metov – Saša Zagorac, Zack Wright in Blaž Mahkovic so zadeli po dvakrat in zagotovili Olimpiji zmago.

Olimpija mladost

Veseli dejstvo, da so minute dobili tudi Blaž Mesiček (26 minut, 10 točk), Vasilije Vučetić (4 točke, 6 skokov, izjemna akcija pod košem – ko se s pivotiranjem iz igre vrgel svoje čuvaje) in Vlatko Čančar (hrabra igra in prve evropske točke).

Zbrani pri metu

Ob tem velja omeniti – Olimpiji je tekel met – iz 18 metov je dosegla sedem trojk, dokaj zbrana je bila tudi pri prostih metih (14/18).

Pokal EuroCup, 3. krog, 4.11.
Bilbao – UOL 80:83 (22:18, 19:27, 18:16, 21:22)
UOL: Wright 18 (5:5), Rupnik 2, Mešicek 10, Nikolić 2, Vučetić 4, Lapornik 10, Zagorac 17, Mahkovic 11, Zakis 6, Čančar 3.