Olimpija navdušila, Francoze so odpihnili iz Stožic

Rubrika: Eurocup

Union Olimpija je navdušila na tekmi 7. kroga pokala EuroCup, ko je z 78:65 odpravila francoski Nanterre. S 16 točkami se je izkazal Miha Lapornik, eno manj je dodal Sava Lešić. Peterko sta dobro vodila Luka Rupnik in Blaž Mesiček. Do uspeha so zmaji prišli brez dvojca Zack Wright&Saša Zagorac.

Brez trojk

Tokrat je bila ključna obramba – zmaji so v prvih 10 minutah dobili 28 točk, v naslednjih 30 skupaj le 37. Olimpija je dobila skoka – 42:23, Olimpija pa kljub zmagi ni prednjačila v metu tri točke (3/15 Vs 5/24).

2411_statistika
Ustavili Rileyja

V dresu gostov je blestel Mykal Riley, ki je v prvi četrtini dosegel 15 točk, do konca polčasa 18, do konca tekme pa 24. njegov strelski mrk gre v največji meri pripisati obrambi Mitje Nikoliča, na kar je v studiu Šport TV-ja opozoril tudi Tomo Mahorič, ki je dodal, “da je Olimpija igrala zelo zrelo!”

Pokal EuroCup, 7. krog, 24.11.
UNION OLIMPIJA – Nanterre  78:65 (15:28, 20:9, 23:15, 20:14)
UOL: Rupnik 2 (4 podaje), Hrovat 6 (5 skokov), Mesiček 6, Nikolič 6 (5 skokov), Vučetić 7 (5 skokov), Lapornik 16 (7 skokov), Lešić 15, Mahkovic 11, Zakis 9 (4 skokov).

Potočniku bo lažje

“Najprej bi čestital fantom, ki so po prvi četrtini zaigrali dobro v obrambi, Srce so pustili na parketu. Nanterru ni bilo lahko. To je recept, kako moramo igrati. Zdaj je treba ostati na realnih tleh, to moramo zdaj potrditi še v soboto,”
je po tekmi dejal Gašper Potočnik, čigar ekipa je v zadnjih 10 tekmah zmagala le enkrat, z današnjim uspehom pa bo tudi njemu lažje.