Olimpija na krilih Ščekića in Dragana porazila Sparse in prišla v polfinale

Kadetska ekipa Uniona Olimpije je z zmago proti sarajevskim Sparsom (77:56) napredovala v polfinale tradicionalnega turnirja v Valjevu.

Turnir v Valjevu, četrtfinale, 24.3.
UNION OLIMPIJA – Spars Sarajevo 77:56 (51:45, 26:30, 8:10)
UOL: Samar 5, Lucu Dražovič 8, Kobal, Blatnik 6, Hari, Vukovič, Gorbachov 14, Tivadar, Blatnik 6, Daneu 1, Ščekić 22, Dragan 17, Janežič 4.

Trener: Lojze Šiško, Pomočnik: Andrej Podvršnik, Vodja strokovnega štaba: Tomaž Fartek in uradni predstavnik: Srečko Bester.

Mladi košarkarji Uniona Olimpija so odigrali prvo srečanje na mednarodnem turnirju v Valjevu proti ekipi Sparsa iz Sarajeva. Ljubljančani so dobro pričeli srečanje in povedli z 8:3. Po kar nekaj zgrešenih metih je Sarajevčanom uspel preobrat  z delnim izidom 0:10 in do konca polčasa jim je uspelo ustvariti prednost štirih točk. V tretjem delu so igralci Olimpije sprostili in v dobre pol minute uspeli izenačiti ter z bolj odločno in čvrsto igro so si do konca četrtine priigrali 6 točk prednosti.  V zadnjem delu  so mladi zmajčki vzeli vajeti igre v svoje roke in z rezultatom zadnjega dela  26:11 in povsem zasluženo premagali Sarajevčane.

Jutri jih v polfinalu turnirja čaka zmagovalec tekme med domačim Metalcem in beograjsko Crveno Zvezdo.