Olimpija imela napad za zmago, a je Wrightu spodrsnilo

Rubrika: Eurocup

Union Olimpija je doživela doma poraz proti nemškemu Oldenburgu, 81:82 je bilo. Zack Wright (z njegovim košem so zmaji povedli 81:80) je imel na voljo pet sekund za zadnji napad, a mu je spodrsnilo pri organizaciji, žoga pa do obroča sploh ni prišla. Nemško slavje (koš so dosegli pet sekund pred koncem), Klemen Prepelič je dosegel 12 točk (štiri trojke iz šestih metov), se je lahko začelo.

Dvojec delal sive lase zmajem

Gostje iz Nemčije so prišli do druge zaporedne evropske zmage, ki jim odpira na stežaj vrata v drugi krog. Pot do zmage so si v Stožicah tlakovali v prvem polčasu, ki so ga dobili 36:43. Za Olimpijo sta bila nerešljiva uganka Brian Qvale (10 točk v prvih desetih minutah tekme!) in Vaughn Duggins – v prvem polčasu sta dosegla skupaj 30 točk, na koncu 40 (Qvale 21, Duggins 19).

Met in skok

V izdihljajih tekme so Ljubljančani skoraj ujeli goste – obrambo je pohvalil tudi gost Šport TV-ja Tomo Mahorič. Zatajil pa je napad – 3/16 za 3, zmaji so zgrešili devet prostih metov (20/29), gostje pa so jih izvajali le osem. So pa nadskakali varovance trenerja Gašperja Potočnika (31:35).