Olimpija – Črna gora 0:2

Union Olimpija je po treh zmagah prvič izgubila – vnovič pa so bili za Zmaje usodni Črnogorci. Po Sutjeski je točke iz Stožice odnesla tudi Budučnost – 63:67 je bilo. S 15 točkami se je izkazal Miha Lapornik.

2410_uol_buducnost
Derbi v Stožicah (foto: Liga ABA)

300 Green Dragonsov

Po boljši domači četrtini, na pomoč košarkarjem je prišlo 300 Green Dragonsov, so gostje izkoristili slabšo igro domačinov (dve izgubljeni žogi Hrovata in Wrighta) ter ušli na 26:37, ob polčasu je bilo 34:42. Tudi nadaljevanje je minilo v gostujoči pobudi – v 25. minuti je bilo 36:50.

Prišli na 51:56

Temu so sledile boljše domače minute, Blaž Mesiček pa je z zadetim prostim metom znižal črnogorsko prednost na -5 (51:56). Vodilna ekipa lige je stopila na plin in rutinirano ušla na 55:66. V sklepnih treh minutah je Olimpija kozmetično popravila vtis, njeno usodo pa je zapečatil Suad Šehović.

Liga ABA, 7. krog, 24.10.
UOL – BUDUČNOST 63:67 (20:15, 14:27, 13:12, 16:13)
Union Olimpija: Wright 10, Hrovat 4, Mesiček 3, Nikolić 4, Vučetić 2, Lapornik 15, Lešić 13, Zakis 12.

Oslabljeni Ljubljančani

Olimpija je nastopila v oslabljeni postavi – manjkali so Blaž Mahkovic (udarec v koleno), Saša Zagorac (stegenska mišica) in Luka Rupnik (bolečine v hrbtu).

Kaj pravi statistika?

Olimpija je slabo zadevala za 3 točke (3/6), Budućnost nekoliko boljše (7/24). Zmaji so imeli le osem prostih metov (zadeli so jih 6), Budučnost kar 27 prostih metov (22 zadetih).