Olimpija brez pol ekipe porazila Primorce

S tekmo med Petrol Olimpijo in Sixt Primorsko se je nadaljevalo 4. kolo Lige Nova KBM. Aktualni prvaki so zanesljivo zmagali in se Sixt Primorski oddolžili za poraz septembra 2018, v Superpokalu. Preostale tri tekme 4. kola Lige Nova KBM bodo na sporedu v soboto.

Liga Nova KBM, 4. krog, 2.11.
PETROL OLIMPIJA – Sixt Primorska 81:61 (19:20, 20:19, 25:14, 17:8)
Begić 15, Lazić 14 (7 skokov), Bubnić 13, Špan 11 (7 asistenc); Šiško 12 (6 skokov), Harris 11, Glas 10

Košarkarji Petrola Olimpije so se oddolžili Sixt Primorski za poraz v slovenskem Superpokalu na začetku sezone. Tako kot so Koprčani tedaj sredi Tivolija zmagali zasluženo in suvereno, so tokrat Ljubljančani v četrtem kolu Lige Nova KBM slavili prepričljivo z 81:61.

Za Petrol Olimpijo je to šesta zmaga v tej sezoni v štirih različnih tekmovanjih oziroma po štirinajstih odigranih tekmah, za Sixt Primorsko pa šele drugi poraz v enajstih nastopih. Ljubljančani so po štirih kolih Lige Nova KBM pri izkupičku 3-1, Koprčani pa so zdrsnili na polovično uspešnost.

Petrol Olimpija je do zmage prišla v drugem polčasu, ki ga je dobila z 42:22. Ključni mož je bil prvi strelec in motor ekipe Jan Špan, ki je vseh svojih enajst točk dosegel v tretji četrtini. Njegove tri trojke so Ljubljančane pripeljale do prve dvomestne prednosti (64:53), dobra kolektivna predstava pa je domačim omogočila lahkotno zadnjo četrtino, v kateri so gostje, ki so imeli 20 izgubljenih žog, za prvi koš potrebovali več kot pet minut (74:53).

Pri domačih se je med strelce vpisalo deset igralcev, štirje od njih pa so imeli dvomestne številke. Aleksandar Lazić (indeks 20) je zbral 14 točk (trojke 3:5), 7 skokov in 4 podaje. Točko več je prispeval kapetan Mirza Begić (met 6:9), 13 jih je dodal Dražen Bubnić (trojke 3:6), Jan Špan pa je imel tako kot Miha Lapornik sedem podaj. Na drugi strani je pozitivno oceno dobil le Žan Mark Šiško (12 točk, 6 skokov, 4 podaje).

V petem kolu Lige Nova KBM bo Sixt Primorska gostila Helios Suns (10. 11.), Petrol Olimpija pa bo gostovala v Šenčurju (11. 11.).

Izjavi trenerjev po tekmi:

Zoran Martić, trener Petrol Olimpije:

“Nimamo časa in razloga za proslavljanje. Fantje so odigrali korektno tekmo in zabeležili zanesljivo zmago. Moramo obdržati osredotočenost in na ponedeljkovi tekmi z Budućnostjo prikazati vse, kar znamo, če se želimo veseliti nove zmage v regionalni ligi.”

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:

“Petrol Olimpija je zasluženo zmagala. Mi tokrat nismo vzdržali ritma. V prvi polovici tekme smo še nekako sledili tekmecem, v drugi pač ne. Po sredini težki tekmi proti Lovćnu se nismo uspeli dovolj osvežiti. Še naprej moramo trenirati, da bomo prihodnjič boljši.”