Olimpija brez milosti do Tajfuna

Košarkarji Uniona Olimpije so se v petek na gostovanju v Šentjurju razveselili četrte zmage v Ligi Telemach za prvaka in tako vsaj začasno zavzeli vrh lestvice. Od Tajfuna so bili boljši s 86 – 67.

Pred tekmo so se v taboru Tajfuna, prve ekipe rednega dela Lige Telemach, zavedali, da jih čaka ekipa, ki ima pred seboj jasen cilj, osvojitev državnega naslova. Olimpija je to potrdila, saj je stvari na svoje mesto postavila z odlično drugo četrtino, ob polčasu je bila tako tik pred zmago.

Tajfun je tekmo začel dobro. Povedel je s 7:0, od tega je štiri točke dal Emir Zimić, Klemen Prepelič pa je prvi dve gostujoči točki dosegel šele po dveh minutah in 28 sekundah. Đorđe Lelić je s svojo drugo trojko povedel Tajfun do vodstva 10:2. Olimpija je nato začela lov in v peti minuti izenačila na 12:12. Dobre pol minute kasneje je Goran Jagodnik zadel za tri točke in prvo vodstvo Ljubljančanov, ki ga do konca prve četrtine niso več zapravili.

Zeleno-beli so odlično odigrali drugih deset minut, ki so jih dobili z 21:8. Razigral se je Halil Kanacević, ki je bil najbolj zaslužen, da je bila prednost iz napada v napad višja, do polčasa je narasla na 44:26.

V tretji četrtini je Tajfun nekoliko znižal zaostanek, v 23. minuti je bilo 36:49, toda ljubljanski igralci so zadeli v pravem trenutku in znova pobegnili. Pred zadnjimi desetimi minutami so vodili za 20 točk. Na začetku zadnje četrtine je Olimpija razliko povečala na 76:48 in dokončno odločila zmagovalca.

Prvi strelec tekme je bil Lelić z 20 točkami, točko manj je dal na drugi strani Klemen Prepelič.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Dejan Mihevc, trener Tajfuna:
“Čestitke Union Olimpiji, bila je boljši nasprotnik v več ali manj vseh košarkarskih elementih in zasluženo slavila zmago. Mi razen z začetkom tekme ne moremo biti zadovoljni s prikazanim, saj smo se slabo odzvali na čvrsto igro tekmecev in nato z individualnimi zaključki skušali reševati zadeve. To tekmo moramo pozabiti čim prej in nadaljevati z dvignjenimi glavami.

Memi Bečirović, trener Union Olimpije:
“Vedeli smo, kje preti Tajfunova nevarnost. To so meti za tri točke, zato smo raje prejeli kak koš več pod samim obročem. Nasprotnikom smo vzeli glavno orožje in s tem v tekmo ne spustili niti publike, ki bi jim sicer vlivala dodatno energijo. Pohvaliti moram fante, saj so odigrali osredotočeno vseh 40 minut, v naši igri pa ni bilo več toliko nihanj kot na zadnji tekmi.”

Obe moštvi bosta tekmo 6. kola igrali v sredo, 15. aprila. Tajfun bo gostoval pri Krki, Union Olimpija pa bo gostila Grosbasket.

Preostala srečanja 5. kola drugega dela Lige Telemach bodo na sporedu v soboto. Dvoboj med Rogaško in Grosbasketom bo ekipa Košarkarske zveze Slovenije prenašala tudi v spletnem prenosu.