Olimpija brez Begića slavila v Šentjurju

S tekmo v Šentjurju se je zaključilo 3. kolo Lige Nova KBM. Šentjurčani so morali priznati premoč Petrol Olimpiji. Košarkarji Sixt Primorske so z 31 točkami naskoka premagali Zlatorog, Rogaška je prišla do tesne zmage na gostovanju pri Šenčurju, na Polzeli pa so Hopsi zanesljivo ugnali Helios. Krka je bila v torek boljša od Ilirije.

Liga Nova KBM, 3. krog, 28.10.
Šentjur – PETROL OLIMPIJA 89:98 (20:27, 26:32, 21:20, 22:19)
Konjević 26 (5 skokov), Pešić 23 (7 skokov, 9 asistenc), Jereb in Jurček po 9; Špan 23 (10 asistenc), Lapornik 18, Bubnić 17.

Aktualni slovenski prvaki so se v zadnji tekmi 3. kola pomerili z državnimi prvaki iz sezone 2014/15. Do danes sta obe ekipi imeli enak izkupiček – uvodni poraz in zatem zmago. Do nove so prišli zadnji zmagovalci Lige Nova KBM, ki so z njo skočili pod vrh, imajo pet točk tako kot Sixt Primorska in eno manj kot vodilna Krka ter druga Rogaška.

Domači so vodili v uvodnih dveh minutah in pol, zatem so gosti prešli v vodstvo, ga sredi prve četrtine za kratek čas izgubili, nato so Ljubljančani nanizali nekaj košev, vodili tudi z desetimi točkami prednosti, po desetih minutah pa imeli prednost sedmih (27:20). Zeleno-beli so si na začetku druge četrtine priigrali 12 točk prednosti, ob koncu polčasa pa +15.

Dobri dve minuti pred koncem tretje četrtine so se zmaji približali prednosti 20 točk, Davor Konjević s šestimi točkami in Dejan Čigoja z dvema sta svojo ekipo pred zadnjo četrtino vrnila na bolj znosnih -12 (67:79). Šentjur je nadaljeval z dobro igro tudi na začetku zadnje četrtine, v 32. minuti se je približal na 76:83. Bližje niso mogli, domači nalet je gostujoča ekipa znala ustaviti, v 38. minuti je vodila s 96:82 in jasno je bilo, da bosta dve točki šli v Ljubljano.

Jan Špan je tekmo končal z dvojnim dvojčkom – 23 točkami in 10 asistencami, dosegel je tri trojke. Prvi strelec tekme je bil s 26 točkami Konjević.

Ljubljančani bodo v petek, 2. novembra, igrali proti Sixt Primorski, Šentjurčani dan kasneje proti Heliosu.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Jakša Vulić, trener Šentjurja:
Prvi polčas smo odigrali premehko za ekipo kot je Petrol Olimpija in prejeli odločno preveč točk. V drugem delu smo bili bolj čvrsti in se približali na sedem točk, vseeno pa so gostje nadaljevali z izvrstno strelsko predstavo. Objektivno so bili gostje nocoj boljši in jim čestitam za zmago.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:
Zaslužena zmaga. Od prve do zadnje minute tekme smo bili boljši nasprotnik. Imeli smo sicer nekaj težav pod košem, saj smo zaigrali brez Mirze Begića, v prvem polčasu pa se je lažje poškodoval Bojan Radulović. Ostali visoki igralci so imeli težave z osebnimi napakami. Kljub temu smo vse do konca tekme ostali zbrani, priložnost za igro pa so dobili tudi nekateri mlajši košarkarji.