Olimpija boljša od Tajfuna, Helios porazil Krko

V sredo sta bili v Ligi Nova KBM odigrani dve tekmi. V zaostalem obračunu 18. kola sta se pomerili zasedbi Tajfuna in Uniona Olimpije. Do zmage so z rezultatom 88:66 prišli Ljubljančani. 20. kolo se je nadaljevalo v Domžalah, kjer je na Tekmi kola Helios Suns ugnal Krko.

Liga Nova KBM, 18. krog, 1.3.
Tajfun – UNION OLIMPIJA 66:88 (24:22, 9:26, 20:19, 13:21)
Grant 25, Jereb 11, Spicer 9 (7 skokov); Pelko 25, Jefferson 13, Bubnić 12.

Ljubljančani so v Šentjurju upravičili vlogo favorita in prišli še do svoje 16. zmage v prvenstvu, s katero ostajajo v vrhu lestvice. Z izjemo prve četrtine so košarkarji Uniona Olimpije nadzorovali potek tekme, odločilno razliko pa naredili v začetku zadnje četrtine. Tajfun je doživel enajsti poraz in ostaja osmi.

V prvi četrtini so domači opozorili nase, potem ko so povedli s 7:0 in nato tudi z 22:12. Toda Ljubljančani so še pred koncem prvih desetih minut ujeli priključek. Gosti so svoj nalet nadaljevali tudi v uvodu druge četrtine, ko so pobegnili za deset točk (34:24) po trojki Žige Jurčka. V nadaljevanju so prednost še oplemenitili in na glavni odmor šli s 15 točkami zaloge.

Razmerje moči se niti v tretjem delu igre ni bistveno spremenilo, tako da so Ljubljančani zadnjih deset minut začeli s 14 točkami razlike. V uvodu zadnje četrtine je Olimpija pobegnila že za 17 točk, slabih šest minut pred koncem pa je bila razlika že 20 točk (75:55), s čimer je bila tekma tudi odločena. Najvišja prednost zeleno-belih je sicer znašala 24 točk (88:64) tik pred koncem tekme.

Prva strelca tekme sta bila domači Malcolm Montgomery Grant (indeks 27) in gostujoči Jure Pelko (indeks 25) s po 25 točkami.

V ekipi Olimpije je bil tudi Mirko Mulalić, ki pa po mesecu dni na parket še ni stopil

Tajfun naslednja tekma čaka v ponedeljek, ko bo v 20. kolu gostil Podčetrtane, Olimpija pa bo naslednjo tekmo, in sicer 21. kola, igrala dva dni pozneje v gosteh proti Sixtu Primorski.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Jurica Golemac, trener Tajfuna:
“Zaslužena zmaga Uniona Olimpije. Mi smo se borili po svojih najboljših močeh. Zahvalil bi se navijačem za bučno podporo.”

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije:
“Čestitke igralcem za zmago.”

Liga Nova KBM, 2o. krog, 1.3.
HELIOS SUNS – Krka 84:78 (23:16, 18:23, 23:14, 20:25)
Atanacković 23 (6 skokov), Remekun (6 skokov), Močnik (10 podaj) in Segarić po 12; Curry 18, Rebec 13, Dimec 9 (5 skokov).

Domžalski košarkarji so pred tekmo napovedovali, da lahko presenetijo Krko in to se je tudi uresničilo. Helios, ki je prevladoval predvsem v drugem polčasu, je tako prekinil niz desetih zmag vodilne ekipe prvenstva, sam pa prišel do dvanajste zmage in četrtega mesta na lestvici.

Prva četrtina je minila v bolj ali manj izenačeni igri, le v zadnjih dveh minutah je prevladoval domači klub, ki je 47 sekund pred koncem povedel že s 23:13. Toda Novomeščani so se hitro vrnili v igro, v drugi četrtini so ujeli tekmece in tudi povedli, na glavni odmor pa sta ekipi šli praktično poravnani.

Drugi polčas so precej bolje začeli gostitelji, ki so ušli na 55:43. Gostujoči trener Simon Petrov je zatem vzel minuto odmora, ki pa ni kaj prida zalegla, saj so njegovi varovanci še naprej prelahko zapravljali svoje napade, domači pa so tako ohranjali lepo prednost.

Sredi zadnje četrtine so oranžni pobegnili že za 15 točk (75:60), kar je bilo dovolj za to, da so Domžalčani tekmo pripeljali do zanje srečnega konca. Slabo minuto pred koncem so se gosti sicer še približali na pet točk zaostanka, bližje pa niso prišli.

Pri domačih je bil s 23 točkami najboljši strelec Simo Atanacković, pri gostih pa z 18 Ronald Lee Curry.

Domžalčane naslednja tekma v tem tekmovanju čaka 10. marca, ko bodo v 21. kolu gostovali na Polzeli, Novomeščani pa bodo dva dni prej gostili Zlatorog.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Dejan Čikić, trener Helios Suns:
“Danes smo naredili velik korak proti uvrstitvi v Ligo za prvaka. Mislim, da smo z zadnjima dvema zmagama nadoknadili tisto, kar smo izpustili v prejšnjih ligaških tekmah. Igralci so pokazali ogromno srce, saj se kar nekaj košarkarjev bori s poškodbami. Zaradi tega gre velik poklon vsej ekipi, hkrati pa moram pohvaliti tudi fizioterapevtsko službo, na čelu z Mišom in Draganom, ki iz dneva v dan gara, da lahko fantje zdravi stopijo na igrišče.”

Simon Petrov, trener Krke:
“To je bil odličen test pred nadaljevanjem sezone. Večino stvari, ki smo se jih dogovorili, so fantje oddelali kot je treba. Seveda pa to se ni bil tisti nivo, ki ga želimo. Za to bo treba še veliko delati. Vseeno sem zadovoljen, saj so fantje dobro sprejeli moje zamisli in mislim, da bomo v prihodnje lahko veliko boljši.”