Olimpija 27 minut kljubovala Zvezdi

Union Olimpija je zabeležila sedmi poraz v Ligi ABA, tokrat jo je s 85:67 porazila Crvena zvezda, ki ostaja sama vrhu neporažena. V dresu Ljubljančanov se je z 18 točkami izkazal Brandon Jefferson. Za goste je 20 točke prispeval Ognjen Kuzmić.

statistika_00

Liga ABA, 11. krog, 28.11.
Union Olimpija – CRVENA ZVEZDA 67:85 (24:28, 17:15, 15:25, 11:17)
UOL: Barbarič 3, Oliver 12, Mulalić 5, Mesiček 9, Pelko 6, Milošević 2, Janković 12, Jefferson 18.

Serija 3:13

Olimpija v prvem polčasu ni razočarala, 41:43 je bilo po 20 minutah, čeprav so Beograjčani pobegnili na 18:25. Z menjavo obramb so zmedli goste, ki pa so v drugem polčasu pokazali zobe (po 27. minuti) in s serijo 3:13 pobegnili na 53:66 in si zagotovili dovolj visoko prednost za mirno končnico.

Peklenski ritem

Trener Gašper Okorn pa je v zadnjih minutah prištedil nekaj moči ekipi, ki jo v nadaljevanju tedna čaka peklenski ritem – 30.11. v evropskem pokalu gostujejo v Izraelu, 2.12. jih čaka obračun v domačem prvenstvu (proti LTH Castingsu), dan za tem pa še gostovanje pri Cedeviti v Ligi ABA.