Olimpija 1. mesto, Primorci preslabi s 1. peterko, met odpovedal

Primorski košarkarji so na tekmi 12. kola Lige Nova KBM za prvaka doživeli četrti poraz. Za izbrance glavnega trenerja Jurice Golemca so bili usodni državni prvaki, košarkarji Petrola Olimpije, ki so že drugič v drugem delu prvenstva premagali Primorce (71:78) in tako potrdili prvo mesto na lestvici pred začetkom polfinalnih obračunov.

Sixt Primorska ostaja blizu mesta v končnici, a na preboj v polfinale, prvi v zgodovini primorskega kluba, ki se med slovensko košarkarsko elito predstavlja drugo sezono, bodo morali primorski košarkarji še nekoliko počakati.

Na domačem parketu Arene Bonifika so »tigri« doživeli poraz proti Petrolu Olimpiji (71:78), ki je edina ekipa, ki je v Ligi za prvaka primorsko moštvo premagala dvakrat. Spomnimo, konec marca, pred odhodom Primorcev na finalni turnir Druge divizije Lige ABA v Čačak, so bili »zmaji« v Areni Stožice boljši s 85:56. Primorsko moštvo je bilo tokrat bližje zmagi, a dve točki sta odšli v Ljubljano.

1000 ali 1200 – v vsakem primeru super!

Primorski košarkarski navdušenci so vnovič dokazali, da je Obala in širša okolica lačna odlične košarke. Po tem, ko se je 19. januarja na obračunu med Sixtom Primorsko in Petrolom Olimpijo zbralo več kot 1500 ljudi, je tokrat tribune Arene Bonifika znova napolnilo blizu 1200 obiskovalcev (na spletni strani Kzs.si piše 1000 – bilo bi smiselno, da se v Kopru glede teh številk pred objavo uskladijo, vsekakor pa velik poklon za obisk!!!), ki so spremljali izjemno borbo na obeh straneh igrišča.

Po odličnem začetku tekme naših košarkarjev, ki so v drugi četrtini po košu v soboto razigranega Tadeja Fermeta vodili že z 31:24, so gostje iz Ljubljane potek tekme obrnili v svojo korist ob koncu druge in v tretji četrtini. To so »zmaji« dobili s 24:15, vmes vodili že z 19 točkami razlike (60:41), a kljub temu se je Sixt Primorska v končnici vrnila v igro za zmago. Predvsem je zatajil met za 3 točke – od tega Primorci živijo celo sezono, tekmo pa je sebi v prid prelomila 1. peterka zmajev, ki je dosegla 65 točk, domača skoraj pol manj – 33!

Tako je Ferme z zadetim metom za tri točke Primorce v tretji minuti zadnje četrtine približal na vsega sedem točk zaostanka (63:70), še minuto pred koncem je prav Ferme z novo trojko zaostanek znižal na 71:77, a bližje ni šlo. Gregor Hrovat, otrok košarkarske šole ŠD KOŠ Primorska Koper, je s prostim metom postavil končni rezultat tekme, 78:71 v korist Petrola Olimpije.

Tadej Ferme se je na koncu s sedmimi zadetimi meti za tri točke ustavil pri 27 točkah. Marijan Čakarun je vknjižil 16, Matic Rebec pa 11 točk. Pri gostih je tekmo kariere dresu zmajev skupaj spravil Avstralec McCarron.

Ekipa Sixta Primorske bo na parket znova stopila že v ponedeljek. »Tigri« se odpravljajo v Šentjur, kjer se bodo ob 19.00 pomerili z državnimi prvaki izpred treh sezon, košarkarji Šentjurja. V četrtek pa izbrance glavnega trenerja Jurice Golemca v Areni Bonifika čaka še obračun z Rogaško, vstop na tekmo, ki se bo začela ob 20.00, pa bo brezplačen!

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Sixt Primorska:
»Čestitke Petrolu Olimpiji za zmago. V Areni Bonifika smo lahko spremljali pravo, moško košarko. Na začetku drugega polčasa smo slabo odgovorili na razigrano igro Ljubljančanov, kljub temu pa smo se v končnici vrnili v igro za zmago. Hitro moramo pozabiti poraz in se pripraviti na ponedeljkovo tekmo s Šentjurjem. Hvala navijačem za izjemno podporo!«

Tadej Ferme, igralec KK Sixt Primorska:
»Za nami je težka tekma. Videlo se je, da sta se na parketu borili ekipi, ki krojita vrh lestvice državnega prvenstva, saj so o zmagovalcu odločale malenkosti. Škoda, da smo v tretji četrtini popustili in dovolili Petrolu Olimpiji, da se oddalji na visoko razliko. Skušali smo se izkopati iz jame, a na žalost ni šlo. Z več sreče in kakšnim zadetim metom več, bi bila končnica tekma povsem odprta, zmaga pa na dosegu roke.«

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:
Pričakovano težka tekma, ki je bila pomembna za obe ekipi. Solidno smo odigrali skoraj celotno srečanje, ob zaključku tekme pa z nekaj izgubljenimi žogami vrnili upanje domačim. Na koncu smo tekmo zasluženo dobili.

Liga Nova KBM za prvaka, 12. krog, 28.4.
Sixt Primorska – PETROL OLIMPIJA 71:78 (23:22, 15:20, 15:24, 18:12)
Ferme 27, Čakarun 16, Rebec 11 (5 podaj); McCarron 23 (9 skokov, 6 podaj), Oliver 20 (8 skokov).