Olimpia v Pireju razbila Blattove, Balbay iz 8 metrov pokopal Khimki

Rubrika: Evroliga

Petkov evroligaški dan je postregel s kar dvema velikima presenečenjema. Največjega je pripravila milanska Olimpia, ki je v Pireju nadigrala domači Olympiacos (75:99), s trojko z 8 metrov pa je dve sekundi do konca navijače Khimkija šokiral Doguš Balbay. Real prepričljiv, Fenerbahče po preobratu.

Moskovski Khimki se je kljub izjemnemu Alexeyju Shvedu že po treh tekmah znašel v težavah. Resda je za košarkarji v Evroligi šele desetina rednega dela, a to, da jim na treh tekmah, od tega na dveh domačih, ni uspelo priti do zmage, je za varovance Giorgiosa Barztokasa že prvi alarm. Tokrat je Moskovčane z neverjetno trojko iz 8 metrov pokopal Doguš Balbay, na drugi strani pa je s sredine igrišča ob zvoku sirene za zmago zgrešil Stefan Marković.

Pravo presenečnje pa je v tem kolu uspelo AX Armani Exchalenge Olimipii, ki se je na gostovanju v Pireju poigrala z domačimi varovanci Davida Blatta. Grki so ob polčasu še nekako bili v igri za zmago, drug polčas pa so gostje iz Milana dobili s kar 55:34 in zabeležili prepričljivo zmago.

Za nov par točk so se tokrat morali močno potruditi tudi košarkarji Fenerbahčeja, ki so proti Žalgirisu rezultat v svojo korist obrnili šele v zadnji četrtini. Precej bolj prepričljiv je bil Real, ki se je z visoko zmago nad Baskonio na listi neporaženih pridružil Fenerbahčeju in CSKA-ju. Znova je bil razpoložen Anthony Randolph, ki je tekmo končal pri 11 točkah in 4 skokih, Klemen Prepelič pa je v 6 minutah prispeval dve podaji.

Evroliga, 3. kolo, 19.10.
Khimki – Anadolu Efes 84:85 (21:18, 16:27, 18:22, 29:18)

Žalgiris – Fenerbahče 75:82 (25:18, 17:16, 15:19, 18:29)
(Wolters 23, Davies (6 skokov) in Milaknis po 14; Sloukas 20 + podaj, Datome 11)

Olympiacos – AX Armani Exchange Olimpia 75:99 (26:24, 15:20, 22:29, 12:26)
(Milutinov 15 + 10 skokov, Printezis 13 + 5 skokov; James 22 + 5 podaj, Nedović 20)

Real Madrid – Baskonia 97:79 (25:19, 27:25, 22:23, 23:12)
(Llull 23, Fernandez 14; Huertas 14, Garino 12 + 5 skokov)

Že odigrano
CSKA – Darussafaka Tekfen 79:75
Budućnost VOLI – Maccabi FOX 68:78
Panathinaikos – Herbalife Gran Canaria 102:87
FC Barcelona Lassa – FC Bayern 83:73

Slovenci v Evroligi
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 23 minut, 11 točk (2/2 za dve točki, 1/1 za tri točke, 4/4 prosti meti), 5 skokov (4 v napadu, 1 v obrambi), 2 podaji, 2 ukradeni žogi, 3 osebne napake, 3 izsiljene osebne napake; indeks 20.

Alen Omić (Budućnost VOLI) – 23 minut, 12 točk (5/10 za dve točki, 2/3 proti meti), 7 skokov (4 v napadu, 3 v obrambi), 2 podaji, 2 izgubljeni žogi, 2 prejeti blokadi, 3 osebne napake, 4 izsiljene osebne napake; indeks 12.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 25 minut, 12 točk (3/4 za dve točki, 1/2 za tri točke, 3/4 prosti meti), 3 skoki (vsi v obrambi), 4 podaje, 4 ukradene žoge, 3 osebne napake, 7 izsiljenih osebnih napak; indeks 16.

Klemen Prepelič (Real Madrid) – 6 minut, 0 točk (0/1 za tri točke), 2 podaji, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 3.

Anthony Randolph (Real Madrid) – 19 minut, 11 točk (1/1 za dve točki, 3/7 za tri točke), 4 skoki (1 v napadu, 3 v obrambi), 1 osebna napaka; indeks 10.