Okorn: “Zelo sem nezadovoljen!”

Olimpija je na gostovanju v Zagrebu pokazala dva obraza. Tudi zato trener Gašper Okorn po tekmi ni bil pretirano srečen. “Tekmo smo odprli slabo. Nismo igrali obrambe. Do polčasa smo prejeli 59 točk. Mislim, da smo tekmo izgubili že v prvem polčasu. V tretji četrtini smo naredili vse kar smo lahko, saj smo se trudili v obrambi. Prišli smo do tri točke zaostanka, potem pa spet v četrti četrtini nismo igrali tako kot smo se dogovorili pred tekmo. Na koncu je Cedevita dobila tekmo na lahek način,” je prvo oceno podal Gregor Hrovat, dokončal pa trener Okorn.

hrovat
Trener Okorn ni bil navdušen nad tem, kar je videl (foto: Liga ABA)

“Čestitke Cedeviti za zasluženo zmago. Mislim, da smo odigrali katastrofalno obrambo v prvem polčasu. Zgledalo je kot, da smo prišli iz Ljubljane samo da odigramo štirideset minut, potem pa da se hitro spet v vrnemo domov. Tudi poskusili nismo, da nekaj naredimo. V napadu smo bili solidni, ampak v obrambi nismo izstrelili naboja. Katastrofa. V tretji četrtini je izgledalo kot, da gremo na vse ali nič, da si operemo vest. Cedevita je nekoliko popustila, zato smo prišli do priložnosti pri rezultatu 69:66, ampak smo spet nadaljevali staro zgodbo iz prvega polčasa. Zelo sem nezadovoljen. Mislim, da bi morali veliko več iztržiti. Ne glede na to, da je Cedevita sijajna ekipa. Prvič v letošnji sezoni ABA Lige sem izjemno nezadovoljen. Brez sramu lahko rečem, da smo popolnoma razočarali.”