Oklahoma prek Miamija do vstopnice za končnico

Po desetih zgrešenih metih Oklahome na začetku tekme so si igralci Miamija v prvi četrtini priigrali že osemnajst točk naskoka. Toda Oklahoma, ki si je z zmago zagotovila mesto v končnici, je v nadaljevanju tekme pokazala več želje po zmagi, v zadnji četrtini pa povsem nadigrala Miami, ki je s porazom zdrsnil na sedmo mesto vzhodne konference. Samo v zadnji četrtini je Oklahoma metala 15 prostih metov, enega več kot Miami celo tekmo.

Russel Westbrook je dosegel novega trojnega dvojčka (23 točk, 18 asistenc, 13 skokov), Paul George je bil najboljši strelec, dosegel je 27 točk. Pri Miamiju je Josh Richardson dosegel 18 točk.

Prva zvezdnika Miamija Goran Dragić in Dwayne Wade nista bila razpoložena – oba sta dosegla 4 točke ob metu iz igre 2:10.  Gogi je bil na parketu 29 minut, zbral je še 7 asistenc.

Miami bo zadnjo tekmo rednega dela odigral v sredo doma proti Torontu.

Poleg Oklahome sta si mesto v končnici na zahodu zagotovila tudi New Orleans in San Antonio, sledni že enaindvajsetič zapored!

V celotni ligi tako ostaja samo še eno prosto mesto v končnici – v igri ostajata Minnesota in Denver, ki sta dosegla zmagi proti Memphisu oziroma proti Portlandu. Za mesto v končnici pa se bosta na zadnji tekmi udarili prav na medsebojni tekmi.

Pri zmagi Denverja je spet blestel Nikola Jokić – dosegel je 15 točk, 20 skokov in 11 asistenc. Pri Minnesoti pa je bil najboljši Jokićev tekmec pod obročem Towns, ki je dosegel 24 točk in 18 skokov.