Oklahoma po vodstvom Duranta in Westbrooka ruši vse pred sabo

V torek so bile v Ligi NBA odigrane le štiri tekme. Miami Heati so ob odsotnosti obeh slovenskih predstavnikov, Goran Dragić še vedno počiva zaradi poškodbe mečne mišice, Beno Udrih pa zaradi poškodbe mišice v vratu, izgubili proti Milwaukee Bucksom, z 79:91.

Vročici ni pomagala niti vrnitev v domačo American Airlines Areno. Kar nekaj igralcev Miamija namreč mučijo poškodbe, poleg Udriha in Dragića, tudi Dwyanea Wade, ki pa skuša kljub bolečinam v rami igrati. Tokrat je iz igre zadel le enega od šestih metov, in dosegel dve točki, v 21 minutah igre. Šele tretjič v njegovi karieri, v kateri je nastopil na 973 tekmah, se je zgodilo, da je odigral več kot dvajset minut, dosegel pa le dve točki.

Skupno je Miami iz igre metal le 36,5-odstotno, še drugič zapored pa so igralci dosegli manj kot 80 točk. Na tekmi z Milwaukeejem so zaostajali že z 22 točkami razlike, na koncu pa klonili z 79:91. Skupno je to šesti poraz na zadnjih osmih tekmah.

Na zahodu še naprej blestijo Oklahoma City Thunder, ki so na krilih Kevina Duranta in Russella Westbrooka, oba sta vknjižila dvojni dvojček, premagali Denver Nuggetse, s 110:104. Durant je tekmo zaključil s 30 točkami in 12 skoki, Westbrook pa je dodal 27 točk in 12 podaj, bil pa je pet skokov oddaljen od šestega trojnega dvojčka sezone. Oklahoma je dobila 20 od zadnjih 24 tekem, hkrati pa so Thunder edino moštvo v severozahodni diviziji, ki ima več zmag, kot porazov.