Oklahoma na tekmi, nabiti s čustvi, visoko premagala New Orleans

V Združenih državah Amerike je zaključen prvi del sezone Lige NBA. Vsaj tako ponavadi pravijo, ko je čas za All-Stars vikend, ki bo letos v Torontu. Četrtek je postregel še z dvema tekmama – Milwaukee Bucksi so nekoliko presenetljivo premagali Washington Wizardse, Oklahoma City Thunder pa so zabeležili visoko zmago proti New Orleans Pelicansom.

Oklahoma City Thunder so visoko, s 121:95, dobili zadnjo tekmo pred odhodom na odmor zaradi All-Star vikenda. Na domačem parketu so v čustveno nabiti tekmi premagali New Orleans Pelicanse.

Tekma je minila v senci smrti žene nekdanjega glavnega trenerja New Orleansa in zdajšnjega pomočnika trenerja pri Oklahomi, Montyja Williamsa, Ingrid, ki je bila udeležena v hudi prometni nesreči v torek, v sredo pa je njeno življenje ugasnilo v bolnišnici. Pred začetkom tekme jo je dvorana počastila z minuto molka.

Kevin Durant je tekmo zaključil s 23 točkami, Russell Westbrook jih je prav tako dodal 23, prispeval pa je še deset podaj in devet skokov. Anthony Davis in Jrue Holiday sta oba dosegla po 23 točk za New Orleans.

»Zelo imamo radi košarko, a to ni tisto, kar je pomembno,« je po tekmi zaupal Durant. »Košarka je nekaj, kar ljubimo, toda odnosi, družina, to je najpomembneje v življenju, ne pa zadnji trendi, modne muhe, ali pa kaj drugega. Vse to je v redu, toda ne traja večno. Kar traja večno, so odnosi, družina in ljubezen.«

Oklahoma City je dobila 14 od zadnjih 16 tekem, pridružila pa se je Golden Stateu in San Antoniu, kot edina tri moštva, ki so v tej sezoni že dobila 40 tekem.

Milwaukee je na krilih Khrisa Middletona, ki je dosegel 27 točk, od tega v zadnji četrtini 14 točk in kar pet od svoji devetih podaj, premagal Washington, z 99:92. Wizardsi so bili blizu, na tekmi so vodili tudi z desetimi točkami prednosti, nato pa je Middleton v zadnji četrtini povsem prevzel nadzor nad igro.

Ko so se Čarovniki minuto in pol pred koncem tekme približali na le tri točke zaostanka, je Middleton, ki je poleti podaljšal pogodbo z Bucksi za pet let, v tem času pa bo dobil kar 70 milijonov ameriških dolarjev, najprej zadel met za oddaljitev na pet, v naslednjem napadu pa še lepo zaposlil Grega Monroea za vodstvo s sedmimi točkami naskoka (97:90). Dvoboj je bil takrat dokončno odločen.