Oklahoma na ‘ribarjenje’, San Antonio in Utah potrebujeta še eno zmago

Houston je naslednja ekipa, ki se je uvrstila v drugi krog končnice lige NBA. Temu sta se z zmagama in vodstvom 3:2 v serijah približala tudi San Antonio in Utah.

V Houstnu so domači v napeti a tudi raztrgani in živčni končnici premagali Oklahomo in dosegli odločilno četrto zmago. James Harden je očitno pozdravil poškodovani gleženj, ki ga je oviral na prejšnji tekmi in bil s 34-imi točkami najboljši strelec pri domačih. Imel je še 8 skokov in 4 asistence. Lou Williams je bil drugi strelec z 22-imi točkami.

Houston je dosegel navkljub izredno slabemu metu za tri točke. Iz 37-ih metov so jih James Harden in soigralci zadeli samo 6. Na drugi strani so igralci Oklahome vrgli še eno trojko več, zadeli pa 10. Samo Russel Westbrook je imel kar 18 metov izza črte, zadel jih je 5.

Westbrook je bil ponovno daleč najboljši strelec tekme, dosegel je 47 točk, za kar pa je porabil 34 metov. Imel je tudi 11 skokov  in 9 asistenc. Dobro predstavo je prikazal Alex Abrines, ki je dosegel 11 točk, nerazpoložen pa je bil Victor Oladipo, dosegel je 10 točk ob metu iz igre 4:17.

Houston čaka v naslednjem krogu na zmagovalca dvoboja San Antonio – Memphis.

V tej seriji je s 3:2 na domačih tleh povedel San Antonio. Domačini so bili izredno razpoloženi pri metu za tri točke, zadeli so jih kar 14 (iz 28 poizkusov), največ, 5, jih je dosegel Paty Mills, ki je z 20-imi točkami postavil tudi svoj rekord končnice. Kawhi Leonard je bil najboljši strelec pri San Antoniu, dosegel je 28 točk in samo še ena tekma mu manjka, da izenači klubski rekord Tima Duncana po zaporednih tekmah končnice, na katerih je dosegel 10 točk ali več. Trenutno je pri številki 25.

Pri Memphisu, ki se po prevzemu vodstva San Antonia v tretji četrtini nikoli ni uspel več povsem približati domačim, je Mike Conley dosegel 26 točk, Marc Gasol pa 17.

Utah je prišel do izredno pomembne zmage na gostovanju pri Los Angeles Clippersih. Gordon Hayward se je vrnil po zastrupitvi s hrano na četrti tekmi (ki jo je sicer začel a jo kmalu zaradi izčrpanosti tudi zapustil) in bil najboljši strelec, dosegel je 27 točk. Rodney Hood je dosegel 16 točk (tri trojke), Joe Johnson pa 14 točk.

Utah je prevzel pobudo že v tretji četrtini, ko je prvič vodil za 10 ali več točk, domačinom se je še uspelo približati, v zadnji četrtini pa je ob koncu gostom spet uspelo pobegniti in Chris Paul, ki je dosegel 28 točk in imel 9 asistenc, več od trojke za približanje na 2 točki zaostanka manj kot minuto do konca, več ni mogel storiti. Utah je z zbranim izvajanjem prostih metov tekmo mirno pripeljal do zmage.

Poleg Paula je bil pri domačih, ki igrajo brez poškodovanega Blake Griffina, razpoložen tudi JJ Redick (26 točk), DeAndre Jordan je dosegel 14 točk in imel 12 skokov.