Oklahoma izenačila serijo s San Antoniom klub 41 točkam Aldridgeja

Košarkarji Oklahoma City Thunder so na krilih Russella Westbrooka, ki je z 29 točkami in 10 podajami vknjižil dvojni dvojček, na drugi tekmi konferenčnega polfinala Zahoda premagali San Antonio Spurse, z 98:97. Kevin Durant je dodal 28 točk, Spursi pa so na domačem parketu izgubili šele drugič v tej sezoni.

Pri San Antoniu je korak z zvezdnikoma Oklahome držal le LaMarcus Aldridge, ki je ob odličnem metu iz igre (15/21, 10/10 prosti meti), dosegel kar 41 točk. Preostali člani prvi peterke (Kawhi Leonard, Tim Duncan, Danny Green in Tony Parker) so skupno iz igre zadeli le 14 od 46 metov. Kljub temu pa je bil San Antonio zelo blizu zmage, a se jim je izmuznila iz rok v zadnjih sekundah tekme, ob eni izmed najbolj divjih sekvenc v tej končnici.

Oklahomin Dion Waiters je skušal spraviti žogo v igrišče, ob tem pa je nekoliko porinil Manuja Ginobilija, podajo Waitersa pa je, preden je prišla do Duranta, presekal Green. Odprt met za tri točke je nato zgrešil Patty Mills, ‘airball’ je zgrabil Aldridge, a mu je žoga ušla, do nje pa se ni uspelo dokopati Leonardu, in igralni čas se je iztekel. Serija se zdaj seli v Oklahomo City, kjer bo v petek na sporedu tretja tekma.

Na Vzhodu so Cleveland Cavaliersi proti Atlanti Hawks v drugem polčasu vodili že z 18 točkami razlike, kljub temu pa so se morali za zmago s 104:93, močno potruditi v zadnjih minutah tekme. Cavsi tako v končnici še naprej ostajajo neporaženi proti Atlanti (9/0), lani so jih v konferenčnem finalu odpravili v štirih tekmah.

Tekmo je dve minuti pred koncem s košem pod osebno napako, in zadetim dodatnim prostim metom, odločil LeBron James, s 25 točkami najboljši strelec svoje ekipe. Kyrie Irving je dodal 21 točk, Kevin Love pa 17, a si je ob tem poškodoval desno ramo. Za Atlanto je organizator igre nemške reprezentance Dennis Schroder, vknjižil 27 točk in s tem postavil nov rekord kariere v končnici. Druga tekma serije bo na sporedu v sredo.