Oklahoma City po novi visoki zmagi le še korak od finale Lige NBA

Le kdo bi si mislil, da bodo košarkarji Oklahome City Thunder v seriji konferenčnega finala zahoda, po štirih tekmah proti branilcem naslova, Golden State Warriorsem, le korak oddaljeni od uvrstitve v veliki finale Lige NBA? Oklahoma City je tudi na drugi domači tekmi serije prikazala dominantno predstavo in s 118:94 premagala Bojevnike iz Oaklanda.

Uvrstitev v finale si lahko igralci Oklahome City zagotovijo že v četrtek, ko bo v Oracle Areni v Oaklandu na sporedu peta tekma serije. Golden State Warriorsi bodo skušali rešiti sezono, v kateri so v knjigo rekordov vpisali mnogo presežkov, zdaj pa so le še poraz oddaljeni od pikrega zaključka sezone. Hkrati so Bojevniki prvič v tej sezoni izgubili dvakrat zapored.

Blestela sta Russell Westbrook, ki je s 36 točkami, 11 skoki in 11 podajami v statistiko vpisal trojni dvojček, in Kevin Durant, ki je dodal 26 točk, 11 skokov, štiri ukradene žoge in tri blokade. Za Westbrooka je bil to prvi trojni dvojček letošnje končnice, po tem, ko jih je v rednem delu zbral kar 18.

Zmaga Oklahome City je bila nekoliko pod vprašajem le v tretji četrtini, ko se je razigral Klay Thompson in dosegel kar 19 zaporednih točk svojega moštva, a tudi ta niz se je ustavil tako hitro, kot se je začel. V zadnji četrtini so igralci Thunderja le še zadržali visoko vodstvo in na koncu zanesljivo slavili zmago.

Golden State je na trenutke deloval kot razbita vojska. Zbrali so kar 16 skokov manj, kot moštvo OKC-ja (40:56), poleg tega pa so izgubili kar 21 žog, od tega Stephen Curry in Draymond Green oba po šest. Oba igralca, ki sta bila ključ do neverjetnega uspeha Bojevnikov v rednem delu sezone, ko so s 73 zmagami postavili nov rekord Lige NBA, sta na četrti tekmi povsem razočarala. Curry je zadel le šest od 20 metov iz igre, zgrešil je kar osem od 10 metov za tri, in tekmo zaključil z 19 točkami, Green pa je iz igre zgrešil šest od sedmih metov, in vknjižil šest točk in 11 skokov. Le Thompson s 26, Curry z 19, in Harrison Barnes z 11 točkami, so pri Golden Stateu presegli mejo desetih točk.

Pri Oklahomi City pa je bila slika povsem obrnjena. Poleg izjemno razigranega Westbrooka, ki je še petič v letošnji končnici dosegel vsaj 30 točk in še peto zaporedno tekmo vknjižil vsaj 11 podaj, ter Duranta, ki je na zadnjih devetih tekmah vselej dosegel več kot 20 točk, je dvomestno število točk dosegla celotna prva peterka OKC-ja. Ključni mož je bil vnovič Andre Robertson, ki je s 17 točkami in 12 skoki vknjižil dvojni dvojček, ukradel pa je še pet žog. Tudi Serge Ibaka je dosegel 17 točk, Steven Adams pa jih je dodal 11. Iz klopi je 10 točk prispeval Dion Waiters, ki je bil poleg Enesa Kanterja (1) edini rezervni igralec Oklahome City, ki se je vpisal med strelce.

Liga NBA, konferenčni finale zahoda, 24. 5.:

OKLAHOMA CITY – Golden State 118:94 (30:26, 42:27, 22:29, 24:12) [3:1]
(Westbrook 36 (11 skokov, 11 podaj), Durant 26 (11 skokov); Thompson 26 (5 skokov), Curry 19 (5 skokov, 5 podaj))

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.