Oklahoma City na šesti tekmi izločila San Antonio

Košarkarji Oklahome City Thunder so na šesti tekmi serije polfinale zahodne konference premagali San Antonio Spurse s 113:99, serijo dobili s 4:2 v zmagah, in tako še četrtič v zadnjih šestih letih potujejo v konferenčni finale. Tam jih že čakajo branilci naslova, Golden State Warriorsi, ki so se v finale zahodne konference uvrstili v sredo, ko so na peti tekmi premagali Portland Trail Blazerse.

Blestela sta oba superzvezdnika Oklahome City, Kevin Durant, ki je dosegel 37 točk, in Russell Westbrook, ki je k zmagi prispeval 28 točk in 12 podaj. Steven Adams je dodal 15 točk in 11 skokov, Andre Robertson, ki je na prvih petih tekmah serije dosegel le štiri točke, jih je tokrat dal 14 in vknjižil še sedem skokov. Thunder so na prvi tekmi serije visoko izgubili (92:124), nato pa dobili štiri od naslednjih petih tekem.

San Antonio, ki je v rednem delu sezone zabeležil nov rekord franšize s 67 zmagami, je v prvem polčasu iz igre metal le 31,1-odstotno, po treh četrtinah igre pa so Spursi zaostajali s 65:91. Ostrogam se je sicer še uspelo približati na 11 točk zaostanka, a je vse upe na preobrat utišal Westbrook s trojko in polaganjem.

Na svoji morda zadnji tekmi v karieri, je Tim Duncan, nosilec petih prstanov za naslov prvaka Lige NBA, dosegel 19 točk in zbral pet skokov. Tony Parker je dosegel šest, Manu Ginobili pa pet točk. Najboljši strelec San Antonia je bil z 22 točkami Kawhi Leonard, LaMarcus Aldridge pa je dodal 18 točk in 14 skokov.

Serija med Golden State Warriorsi in Oklahomo City Thunder se začne v ponedeljek v Oaklandu.

Liga NBA, končnica, konferenčni polfinale

Zahod:

OKLAHOMA CITY – San Antonio 123:99 (25:19, 30:12, 36:34, 22:34) [4:2]
(Durant 37 (9 skokov), Westbrook 28 (12 podaj); Leonard 22 (9 skokov, 5 podaj), Duncan 19 (5 skokov))

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.