ODZIVI: Milović pohvalil obrambo, Rizman zadovoljen, ker so Hopsi pokazali karakter

Hopsi so v soboto na svoji drugi tekmi Lige Telemach dosegli prvo zmago. Na gostovanju v Luciji so uspeli vzdržati vse napade Portoroža in na koncu slavili zmago s 74:72. Zlatorog se je iz gostovanja v Šenčurju vrnil z zmago (71:63), še tretjo na treh tekmah in se tako zasidral na prvem mestu lestvice. Mariborčani so doma visoko odpravili Rogaško in vpisali drugi par točk.

Zlatorog po treh tekmah ostaja neporažen. foto: facebook

Liga Telemach, 3. kolo

Sobota, 25. oktober:
Šenčur Gorenjska gradbena družba – ZLATOROG 63:71 (11:16, 12:15, 20:17, 20:23)
(Pavić 21 in 13 skokov, Eržen 18 in 7 skokov; Zagorac 17 in 7 skokov, Lapornik 12)

Medtem ko novinec v prvoligaški druščini, Šenčur Gorenjska gradbena družba, tudi po tretji tekmi ostaja brez zmage, so košarkarji Zlatoroga zabeležili tretji par točk in ostajajo pri vrhu razpredelnice. Laščani so v prvih dvajsetih minutah uveljavili kakovost in večjo željo po uspehu, v nadaljevanju pa so priigrano prednost z velikim naporom tudi zadržali.

Gostitelji so bili v igri za zmago vse do 35. minute. Tedaj je semafor v dvorani Šenčurja kazal 54:50 za goste, ki so v naslednjih dveh napadih zadeli dve trojki (Lapornik, Zagorac) in nato z delnim izidom 12:3 rešili vprašanje zmagovalca.

Igor Kešelj, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
“Žal smo po zelo dobrem prvem polčasu, ko smo dobro igrali v obrambi, v nadaljevanju popustili. Nasprotnikom smo v uvodnih 20 minutah dopustili 30 točk, nato pa po odmoru, kot na vseh naših dosedanjih tekmah, doživeli petminutni mrk. To je bilo dovolj, da se je Zlatorog oddaljil na varno prednost in jo zadržal do konca. V naši rotaciji se je tokrat nekoliko poznala odsotnost Simona Finžgarja, ki je poškodovan.”

Predrag Milović, trener Zlatoroga Laško:
“Odlično ekipo Šenčurja Gorenjske gradbene družbe smo premagali predvsem po zaslugi dobre obrambe v prvem polčasu. Očitno je pomembnost tekme naredila svoje, zato čestitke mojim igralcem za zmago. Tekma ni bila ne vem kako kvalitetna, a zmaga je tisto, kar šteje na koncu. Čestitke tudi Šenčurjanom za dobro igro, za nas pa upam, da nadaljujemo v takšnem ritmu.”

Portorož – HOPSI POLZELA 72:74 (15:14, 24:23, 18:14, 15:23)
(Hodžić 23, Čigoja 18; Jagodnik 20 in 11 skokov, Udrih 18)

Na dvoboju ekip, ki do tega kola še nista okusili zmage, so Polzelani prišli do tesnega uspeha. Zagotovili so si ga šele v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 23:15.

Pred tem je bil Portorož ves čas v vodstvu, ki pa ga kljub pomoči Saša Ožbolta in dobri igri Alena Hodžića (23 točk) ter Dejana Čigoje (18) ni znal povišati na varno razdaljo. Ko se je tekma prevesila v odločilno fazo, sta na sceno stopila najizkušenejša moža pri Hopsih – 40-letni Goran Jagodnik (20 točk, 11 skokov) in pet let mlajši Samo Udrih (18 točk). Ključna je bila prav trojka slednjega, ki je v zadnji minuti zadel za štiri točke prednosti Hopsov (73:69), česar gostitelji kljub naporom niso več uspeli nadoknaditi.

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“Tekma je bila izenačena od začetka do konca. Ključnim igralcem nasprotne ekipe smo znova dovolili, da se razigrajo. Kljub temu smo imeli vse v svojih rokah, a v zadnjih trenutkih napravili nekoliko preveč napak, kar je bilo dovolj za zmago gostujoče ekipe. Imeli smo napad za izenačenje, a žoga ni hotela skozi obroč. Čestitke Hopsom za zmago, našim fantom pa za ves vloženi trud. Zavedamo se, kaj bo potrebno izboljšati. Sedaj smo z mislimi že pri naslednjem nasprotniku, na katerega se bo potrebno zelo dobro pripraviti. Iz tekme v tekmo igramo bolje, a za prvo zmago bo potrebno pokazati še nekoliko več ter biti osredotočen na tekmo vse dokler ta traja. Upam, da se na naslednji tekmi nasprotnikom po robu postavimo s celotno ekipo.

Vladimir Rizman, trener Hopsov Polzele:
“Naša ekipa je pokazala pravi karakter. Četudi smo izgubljali že za kar nekaj točk, smo se v zadnji četrtini z nizom 10:0 vrnili v igro. Tekmo smo na koncu morda dobili tudi nekoliko po sreči, a sreča spremlja hrabre. Tudi če bi to tekmo dobil Portorož, to ne bi bilo nezasluženo, saj so imeli njegovi košarkarji izreden strelski dan. Še enkrat pa poudarjam, da so moji fantje pokazali pravi karakter. Res je, da sta k uspehu Jagodnik in Udrih prispevala svoje, a ne gre pozabiti ostalih fantov, ki so v obrambi prispevali svoj pomemben delež. Zmagal je kolektiv. Čestitke mojim fantom za zmago ter Portorožu za korektno prvenstveno tekmo. Zahvalil bi se rad še navijački skupini Hmelj Boysev, ki so nas prišli podpret v velikem številu. To zmago smo dosegli tudi zaradi njih.

MARIBOR NOVA KBM – Rogaška  96:69 (19:14, 19:17, 31:14, 27:24)
(Čebašek 26 in 8 skokov, Krivec 19 in 11 podaj; Čebular in Mijović po 11)

Košarkarji Maribora Nove KBM so v zadnjem tednu odigrali tri tekme. Njihov izkupiček je poraz ter dve zmagi; obe nadvse prepričljivi, saj so Elektro nadigrali s 43 točkami razlike, tokrat pa Rogaško s 96:69.

Mariborčani, ki so zadeli 12 trojk iz 20 poskusov (60%), so si zmago zagotovili v tretji četrtini, ki so jo na krilih Jakoba Čebašeka in Bojana Krivca dobili z 31:14. Tako so od razlike sedmih točk, ki je bila ob odmoru, prišli na 69:45. Čebašek je s 26 točkami in statističnim indeksom 33 postal MVP 3. kroga lige Telemach. Trojke je metal 5:6, za dve točki 4:5, imel pa je še osem skokov. Krivec je zabeležil dvojnega dvojčka, saj je 19 točkam dodal še 11 podaj, izkazal pa se je tudi Jure Pelko s 17 točkami.

Dejan Gašparin, trener Maribora Nove KBM:
“Čestitke mojemu strokovnemu štabu za dobro pripravo na tekmo ter seveda igralcem, ki so opravili vrhunsko delo v obrambi ter se borili do zadnjega atoma moči. Z dobro obrambo smo prišli do uspešnega napada in ko ti enkrat steče v domači dvorani je delo več ali manj opravljeno. Časa za neko evforijo ni. V nedeljo nas čaka počitek, potem pa z mirnimi glavami priprava na Helios Sunse.”