ODZIVA: Milović meni, da bi si Zlatorog zaslužil zmago, Džikić pohvalil starejše

Košarkarji Zlatoroga so v sredo zapravili lepo priložnost, da bi kot tretja ekipa v tej sezoni Lige Telemach ugnali aktualne državne prvake iz Novega mesta. Krka se je rešila šele izdihljajih tekme. Dolenjski junak ob zmagi z 68:63 je bil Chris Booker, ki je v zadnjih petih minutah dosegel 10 točk.

Liga Telemach, 7. kolo

Sreda, 12. november:
Zlatorog – KRKA 63:68 (18:17, 18:18, 10:11, 17:22)
(Lapornik 16, Vašl 13; Booker 18 in 12 skokov, Rojc 16)

V prvem obračunu 6. kola sta se v Laškem pomerila domači Zlatorog, ki je bil na vrhu lestvice, ter Krka, ki se je po dveh porazih znašla v spodnjem delu lestvice. A tokrat so Novomeščani, ki so pred dnevi doma izgubili tekmo regionalne lige s Cibono, v končnici izenačenega dvoboja prišli do dveh točk.

Večji del tekme je bilo dogajanje na igrišču zelo izenačeno. Do 30. minute sta ekipi v valovih dosegali točke in si priigrali nekaj košev naskoka, a ga nobena ni znala obdržati. Tako je imela Krka v prvem polčasu največ sedem točk prednosti, Laško pa šest.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele tik pred koncem. Še v 37. minuti sta bili ekipi povsem skupaj, saj je Zlatorog spet nadoknadil nekaj točk zaostanka in povedel za točko (57:56). A Matej Rojc in Chris Booker sta stvari vzela v svoje roke, bila mirna tudi pri prostih metih in tako Krki zagotovila pomembne štiri točke naskoka, ki jih je na drugi strani skoraj izničil Miha Lapornik s trojko, a je nato Laščanom za še en preobrat zmanjkalo časa.

:: Gruzijec zapušča Zlatorog, prihaja novinec

Predrag Milović, trener Zlatoroga Laško:
“Ko je Jurak prejel peto osebno napako, nismo več imeli klasične zamenjave pod obročem. Pozna se tudi, da smo v Mariboru igrali podaljšek. Vseeno čestitam našim fantom. Menim, da bi bilo zasluženo, če bi zmaga ostala doma.”

Aleksandar Džikić, trener Krke:
“Čestitke igralcem Zlatoroga, borili so se, kolikor so se mogli. Zaradi poškodb imamo prepolovljeno moštvo, a so starejši igralci mlajšim danes bili za vzor, kako je potrebno igrati. Zmaga je najpomembnejša.”