ODZIVI: Džikić znova apeliral na mlade, Hafnar obžaluje padec koncentracije

Košarkarji novomeške Krke so dobili prvo tekmo in hkrati derbi 5. kola Lige Telemach s Heliosom. Pred zadnjo četrtino so gostje zaostajali le za 4. a so petkratni zaporedni državni prvaki stopili na plin in tekmo z 69:58 dobili brez napete končnice.

0511_krka_rojc_korosec_helios

Varovanci Aleksandra Džikića so do tekme imeli na kontu le zmago in dva poraza, ki so ju doživeli v Grosupljem oz. Rogaški Slatini, zato so bili tokrat odločeni, da ne dopustijo presenečenja. Domžalčani so v prvem polčasu v igri ostali predvsem zaradi izjemnega Zekea Upshawa, ki je v tem delu igre dosegel 17 točk. Z dobro tretjo četrtino, v katerem so Krkaše omejili na vsega 7 točk, so si pred zadnjim delom igre priborili ugodno izhodišče – zaostanek vsega štirih točk.

Matic Rebec je s trojko še povečal apetite gostov, a je za domače takoj vrnil Nebojša Joksimović. Chris Booker je Rebcu vrnil še eno trojko in tako so domači dokončno odbili zadnji napad Domžalčanov.

Petkratni zaporedni državni prvaki so tako prišli do druge zmage, Helios Suns so pri treh in dveh porazih.

Armtead rabi počitek

Domače navijače je bržčas šokiral prizor, ko je Malcolm Armstead šepajoč zapustil parket po koncu tekme. Z ameriškim organizatorjem na srečo ni nič hujšega, le nekaj dni počitka bo potrebova, smo izvedeli.

Aleksandar Džikić, trener Krke:
“Ker smo prvaki, ima vsak naš nasprotnik še dodaten motiv. Poleg tega, imajo lažji posel, saj niso pod pritiskom zmage, ko igrajo proti nam. Tekmo smo dobili z obrambo in potrpežljivo igro v napadu. Upam, da bodo v nadaljevanju lige, vsi mladi pripravljeni za igranje v njej.”

Gregor Hafnar, trener Helios Sunsev:
“Z borbenostjo smo skušali presenetiti favorizirane nasprotnike na njihovem igrišču. Večino časa smo bili v igri, nato pa je Krka zadela tisto, kar je morala. Novomeščani so imeli dober strelski večer. Na koncu nas je zmanjkalo nekoliko energije in koncentracije. Tudi to je izkušena Krka izkuristila. Za zmago ji čestitam. Upam, da smo iz tekme kaj odnesli tudi mi ter da je bila to lepa izkušnja za našo mlado ekipo.