ODZIVI: Džikić opozarja na Tajfun, Mihevc izpostavlja napadalni skok, Bečirovič zadovoljen le z obrambo

Petkratni zaporedni državni prvaki iz Novega mesta so v prvem kolu Lige za prvaka letos premierno premagal Tajfun. V Šentjurju, kjer domači vnovič niso razočarali, je bilo 88:78 za Krko. Aleksandar Džikić je imel tri razpoložene posameznike – Nebojšo Joksimovića (20), Malcolma Armsteada (18) in Chrisa Bookerja (16). Zmagi sta zabeležili še Union Olimpija, pričakovano je s 64:56 slavila v Grosupljem in Rogaška, ki je nekoliko presenetljivo iz Laškega odnesla 2 točki.

Krkaši so se v Šentjurju hitro znašli v zaostanku za 8 točk, a nato je na sceno stopil Joksimović, ki je do konca polčasa dosegel že 12 točk, drugo četrtino pa so Novomeščani dobili s 25:15 in napravili preobrat. V drugem polčasu varovanci Dejana Mihevca niso popustili, vseskozi so pretili favoriziranim Dolenjcem, a bližje kot na 4 točke zaostanka jim ni uspelo priti. Vsemu skupaj je botrovalo tudi kar 19 izgubljenih žog. Obračun se je končal s sporom na sredini terena in velikim veseljem gostov, kar priča, da so si zmage zares želeli.

Čestitke Krki za zmago, zasluženo je zmagala. Odigrala je eno najboljših tekem v zadnjem obdobju. Na drugi strani smo mi izgubili kar 19 žog in Novomeščanom dovolili 15 skokov v napadu. Na takšen način se proti izkušeni Krki težko zmaga. Ne glede na vse se podajamo naprej z dvignjenimi glavami, že jutri pa začenjamo s pripravami na naslednjega nasprotnika,” je po porazu dejal Mihevc, njegov kolega na novomeški klopi Džikić pa dodal: “V Šentjurju bo vsem težko igrati. Domači centri so dobro metali za tri točke in to je težak izpit za nasprotno obrambo.”

Le 120 točk v dvorani Brinje

V Grosupljem nismo spremljali ravno košarkarske lepotice, o čemer priča skupno le 120 doseženih točk. Na glavni odmor je Union Olimpija odšla z le tremi točkami prednosti, nato pa visoko dobila tretjo četrtino, ko je tekmo tudi odločali k sebi v prid. Domači, nastopili so brez najboljšega posameznika Željka Zagorca, so do konca prednost znižali na 8 točk.

Kljub porazu čestitke fantom za prikazano borbenost. To je bil naši prvi stik z ekipo, ki igra v pokalu EuroCup. Videli smo, da do neke mere lahko igramo na takšnem nivoju, na neke stvari pa pač nismo bili pripravljeni in navajeni. Tu mislim predvsem na čvrstino v igri, ki jo je kriterij dopuščal. Union Olimpija je bila pri tem tako v prednosti. Ne glede na vse optimistično zremo naprej. Dvorana Brinje je bila tokrat najbolj polna v sezoni, kar izredno veseli. Upam, da bodo gledalci še naprej cenili našo borbenost in kljub porazu na uvodni tekmi še naprej prihajali na naše tekme,” je po tekmi dejal domači strateg Teo Hojč.

Memi Bečirovič je bil na drugi strani zadovoljen z obrambo, razumljivo pa ne z napadom: “V obrambi smo igrali dobro vseh 40 minut, medtem ko nam je napad nekoliko pešal. nismo zadevali, kar je verjetno posledica težkih treningov v zadnjih dneh. Zadovoljen sem z zmago, ne glede na to, da bi končna razlika lahko bila višja. Angažiranost igralcev je bila dobra, zato se že veselim naslednjih tekem, na katerih upam, da bomo še boljši.”

Suverena zmaga Rogaške v Treh lilijah

Rogaška je v drugi četrtini v Laškem od zaostanka za točko prišla do prednosti za 9, v tretji četrtini pa še bolj stopila na plin in pred zadnjo vodila že za ogromnih 20 točk (76:56). Trener poraženih Predrag Milović je izpostavil številne poškodbe, s katerimi se ubadajo njegovi varovanci: “Kar se tiče naših posameznikov je omembe vreden le Nejc Barič, ki je v zadnjih desetih minutah poživel našo igro v obrambi in napadu, medtem ko je vse ostalo za čim prejšnjo porabo. S takšno rotacijo in ob tako razpoloženi Rogaški nismo mogli iztržiti več. Morda na začetku tudi naš pristop ni bil pravi, je pa tudi res, da smo zaradi težav s poškodbami Zagorca, Jovanovića in Juraka v zadnjih 15 dneh zelo slabo trenirali. S tem porazom ni končano še ničesar. Precej tekem je še pred nami.”

Gostujoči strateg Damjan Novaković je pohvalil reakcijo svojih varovancev, po tem ko so se domači v zadnjem delu srečanja pričeli nekoliko bližati: “Potem, ko smo vodili že 20 točk, so se Laščani začeli prebijati in znižali razliko, a smo bili mi s trojkami in nasploh dobrim metom uspešnejši in tekmo varno pripeljali do konca.”