ODZIVI: Džikić obžaluje zgrešene mete, Hojč pohvalil napad, Mihevc pa borbenost

Košarkarji Rogaške so po težkem in visokem porazu v prejšnjem kolu Lige Telemach v Mariboru že na naslednji tekmi pripravili lepo presenečenje. V 4. kolu so na kolena spravili novomeško Krko, ki tako po treh odigranih tekmah Lige Telemach ostaja pri eni zmagi. Slatničani so bili po podaljšku boljši z 81:79.

Zanimivo je bilo tudi v Laški dvorani Tri lilije, kjer so gostje iz Šentjurja slavili na lokalnem derbiju in tako ostajajo neporaženi. Brez poraza ostaja tudi Grosbasket, tokrat na Polzeli boljši od domačih. Helios je doma tesno z 71:68 odpravil Mariborčane, Portorožani pa so po dodatnih petih minutah igre strli odpor Šenčurjanov.

Liga Telemach, 4. kolo

Sreda, 29. oktober:
Hopsi Polzela – GROSBASKET 83:91 (27:22, 19:27, 17:17, 20:25)
(Rizman 20, Jagodnik 17; Zagorac 20, Abramovič 16)

Vladimir Rizman, trener Hopsov Polzele:
“Zaslužena zmaga Grosbasketa. Mi nismo izkoristili svojih priložnosti, saj smo v ugodnih momentih napravili preveč individualnih napak. Za poraz ne bom krivil fantov, temveč bom krivdo prevzel sam. Morda smo se nekoliko ušteli pri taktiki. Za nami je sicer prava prvenstvena tekma, na kateri nismo uspeli potrditi preobratov, saj smo po prehodu v vodstvo po dve minuti ostajali brez koša. Gremo naprej, popraviti bo potrebno napake, ki smo jih delali in se pripraviti na naslednjo tekmo.”

Teo Hojč, trener Grosbasketa:
“Po pričakovanjih nas je čakalo težko gortovanje pri dobri in izkušeni ekipi Hopsov. Tekmo smo v napadu odigrali zelo dobro. K temu je pripomogla tudi nekoliko daljša klop, ki je z rotacijo omogočala visok ritem igre v napadu skozi celotno srečanje. Po drugi strani se nam je neuigranost preveč poznala v obrambi. Na srečo imamo sedaj so naslednje tekme dovolj časa, da to popravimo. Čestitke fantom za zmago in zahvala navijačem, ki so nas prišli vzpodbujati na gostovanje. Čestitke tudi nasprotnikom za dobro igro.”

ROGAŠKA – Krka 81:79 (17:16, 11:15, 19:27, 25:14, 9:7) – po podaljšku
(Čebular 25 in 7 skokov, Dimec in Primorac (13 skokov) po 14; Joksimovič 16, Rojc 14)

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Nekje do 23. minute tekme smo bili izenačeni, Krka pa se je nato po nizu tehničnih in nešportnih napak oddaljila na visoko prednost. Naši igralci so nehali igrati, a se naposled le zbudili, dali vse od sebe in uspeli izenačiti izid. Imeli smo tudi dva meta za zmago, ki ju nismo zadeli. V podaljšku smo bili nato suvereni in se tako dokopali do pomembne zmage. Zavedamo se, da nas kljub zmagi do prave igre čaka še dolga pot.

Aleksandar Džikić, trener Krke:
Na koncu smo zgrešili v situacijah, v katerih zelo redko grešimo, tako v napadu kot obrambi. Poleg tega smo slabo izvajali proste mete v končnici in grešili pri odprtih metih za tri točke.

HELIOS SUNS – Maribor Nova KBM 71:68 (14:17, 18:15, 23:20, 16:16)
(Upshaw 15 in 7 skokov, Majok 14 in 15 skokov; Pelko 18, Morina 15 in 10 skokov)

Gregor Hafnar, trener Helios Sunsev:
“po pričakovanjih nas je čakala težka tekma. Mariborčani so odlično pripravljeni. Celo tekmo so se borili zelo hrabro in bili izredno neugoden tekmec. Potrebovali smo celotno tekmo, da smo zlomili njihov odpor. A ko je že izgledalo, da je vse rešeno, smo napravili nekaj resnično neumnih potez, ki bi nas lahko stale zmage, saj smo nasprotnike vrnili v igro. Izredno sem vesel, da se je na koncu vse dobro izteklo. Fantje so si to zaslužili. Vedeli smo, da smo neuigrani v napadu in da zato še ne bomo pravi. A naša stvar je obramba. Ko nam je ta stekla, smo dobili psihološko prednost in jo prenesli tudi na drugo stran igrišča. Vesel sem, da smo zdržali do konca.

Dejan Gašparin, trener Maribora Nove KBM:
“Bili smo udeleženci pravega šova v Domžalah. Žal le eni od stranskih akterjev. Vendar, ko potegnemo črto nad vsem dogajanjem, smo naredili kar nekaj neumnosti in to v ključnih trenutkih. Čestitam domačinom za zmago in vso srečo v nadaljnjem tekmovanju. Ne morem pa se znebiti občutka, da razmerje v osebnih 27:18 ni ravno realno, ravno tako pa je to subjektivno podeljevanje tehničnih napak na eni in na drugi strani čisto nepotrebno in kvari košarko. Res pa je, da klubom, ki se že tako komaj prebijajo iz dneva v dan lepo prazni račune. Čestitam fantom za borbenost in ekipni duh, ki nas mora krasiti tudi v prihodnje, takšne tekme pa nas morajo narediti še močnejše in odločnejše.”

Zlatorog – TAJFUN ŠENTJUR  77:86 (17:13, 20:25, 21:23, 19:25)
(Jurak 19, Lapornik 18; S. Sebič 24, Drobnjak 16)

Predrag Milović, trener Zlatoroga Laško:
Tekma je bila zelo kvalitetna. Tajfun je zasluženo slavil zmago, za kar mu tudi čestitam. Tudi mojim fantom za vse prikazano, razen za 21 izgubljenih žog, od katerih je večina romala neposredno v roke Šentjurčanov, si zaslužijo čestitke. Zaustaviti smo uspeli glavne akterje nasprotne ekipe – Lelića, Clarka in Bratoža -, žal pa pozabili na ostale, čeprav smo vedeli, da je Drobnjak izreden igralec. S tem porazom smo izničili uspeh v Šenčurju, zato se moramo dobro pripraviti na naslednjo tekmo.

Dejan Mihevc, trener Tajfuna:
“Še enkrat več čestitam fantom za prikazano igro. Mislim, da smo znova prikazali kolektivno igro, predvsem v obrambi. Vsi dobro vemo, da ni lahko zmagati v Laškem, kjer imajo dobro ekipo. A naši fantje so si zmago z borbeno igro tokrat zaslužili. Skozi tekmo smo sicer večkrat povedli, pa nato po svojih napakah nasprotnikom dovolili, da se znova približajo. Kljub temu he zmaga več kot zaslužena. Zahvalil bi se rad navijačem, ki so na tudi na gostovanju številno in glasno vzpodbujali.”

PORTOROŽ – Šenčur Gorenjska gradbena družba 83:74 (18:15, 21:15, 18:22, 14:19, 12:3) – po podaljšku
(Močnik 17, Petrovič 15; Pavić 13 in 12 skokov, Eržen in Jeršin po 12)

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
V zadnjih nekaj sezonah smo z ekipo iz Šenčurja odigrali največ tekem, zato so to postali že kar nekakšni derbji. Mi smo na tekmi imeli svoje dobre minute, oni pa so se v igro vrnili s pravo borbo. Proti tako izkušeni ekipi je težko vseh 40 minut držati svoj ritem igre. S poškodbo Jureta Močnika so nasprotniki prevzeli pobudo, a se je naša ekipa na to odzvala dobro. Z dobro obrambo smo se prebili do podaljška, še z boljšo igro pa do prve zmage, ki nam veliko pomeni. Čestitke vsem za športno in korektno tekmo, fantom pa kapo dol za prikazano borbenost. Tako se bori za barve svojega kluba!

Igor Kešelj, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
“Škoda za zamujeno priložnost. Znova smo dokazali, da se lahko enakopravno kosamo z vsakim nasprotnikom. Kot vedno do sedaj nam je zmanjkalo nekoliko poguma in pametno odigranih zadnjih pet minut tekme. Zmage smo se ustrašili, zadnji del tekme pa odigrali povsem neinteligentno. Portorožani so sicer večji del tekme vodili, mi pa smo se v zadnji četrtini s consko obrambo uspeli vrniti v igro in iziliti podaljšek. V dodatnih petih minutah smo tri zaporedne napade zaključili z metom za tri točke, kar je bilo nespametno. Sedaj nam ne preostane ničesar drugega, kot da se zapremo v dvorano, izkoristimo 10 dnevni premor za dober trening. Čestitke fantom za borbo v zadnji četrtini.

1. Tajfun Šentjur 4 3 1 0 0 343:311 8
2. Zlatorog 4 3 0 0 1 310:295 7
3. Helios Suns 4 3 0 0 1 279:275 7
4. Maribor Nova KBM 4 2 0 0 2 315:258 6
5. Grosbasket 3 3 0 0 0 239:216 6
6. Rogaška 4 1 1 1 1 315:331 6
7. Portorož 4 0 1 0 3 282:289 5
8. Krka 3 1 0 1 1 235:209 4