ODZIVA: Okorn o pomanjkanju znanja in kvalitete, Džikić pohvalil borbenost

Košarkarji Krke so dosegli 10. zmago v Ligi Telemach. Na gostovanju v Domžalah je dvoboj med Helios Sunsi in aktualnimi državnimi prvaki odločil šele podaljšek. V njem je Helios vodil že 72:68, Novomeščani pa so ob zvoku sirene s košem Jureta Ritlopa slavili zmago s 74:72.

Liga Telemach, 16. kolo

Torek, 27. januar:
Helios Suns – KRKA 72:74 (13:8, 10:15, 16:25, 22:13, 11:13) – po podaljšku
(Casey 20 in 13 skokov, Pelko 18; Kastrati in Lapornik (8 skokov) po 14, Hukić 13 in 11 skokov)

Krka si je na dvoboju dosegla šesto zaporedno zmago v državnem prvenstvu. Na drugi strani so Helios Suns skušali prekiniti niz sedmih zaporednih porazov, a jim to kljub podaljšku ni uspelo.

Tekma je bila precej izenačena, čeprav so prvo četrtino dobili domači, so nato gostje pritisnili na plin in izid poravnali. Chris Booker je tik pred koncem rednega dela zadel za tri točke in izid izenačil na 61:61. Na drugi strani je imel met za zmago v rokah Jure Pelko, a žoga ni zadela želenega cilja.

Branilec, ki se je Domžalčanom pred kratkim pridružil iz vrst mariborskega prvoligaša, se je za zgrešeni met odkupil v podaljšku. S tremi prostimi meti in dvema zaporednima trojkama je ekipo popeljal do vostva z 72:68, a tudi to ni bilo dovolj za uspeh. Dotedanji junak je dobro minuto pred koncem napravil svojo peto osebno napako. Po njegovem odhodu iz igre sta Jasmin Hukić in Matej Rojc izid poravnala na 74. točko. Zadnji napad Heliosa je z zgrešeno trojko zapravil Luka Vončina, prav slednji pa je postal tudi tragični junak. V zadnjih sekundah je iz težkega položaja z metom poskušal Rojc, odbito žogo pa je ob zvoku sirene v koš pospravil mladi Jure Ritlop, ki je ob čelni črti pod obroč švignil mimo Vončine.

Gašper Okorn, trener Helios Sunsov:
“Primanjkuje nam znanja in kvalitete. Takšne tekme je pač potrebno znati zmagati. Po Tajfunu sem nam že drugič ni izšlo. V rednem delu in podaljšku tekme s Krko smo premagali sami sebe.”

Aleksandar Džikić, trener Krka:
“Tekma ni bila lepa, ampak glede borbenosti pa niti nam niti Heliosu ne more nihče ničesar zameriti. Videli ste v kakšni postavi smo morali igrati in nisem niti pričakoval, da bo vse kot mora biti. Nasprotnik je kakovostno atletsko moštvo, a mislim, da smo solidno nadzirali tempo.”