Odziva: Gašparin izpostavil kapetana, Džikić zadovoljen, ker ni novih poškodb

Košarkarji Krke so se po dveh zaporednih porazih v Ligi Telemach vrnili v zmagovalne tirnice. Prvič v popolni postavi so se državni prvaki razveselili pete zmage v sezoni. Mariborčane so na gostovanju ugnali s 86:68.

Preostale tekme sledijo v soboto. Ob 19. uri bodo košarkarji na parket stopili na Polzeli (Hopsi : Helios Suns), v Laškem (Zlatorog : Rogaška) in Šenčurju (Šenčur Gorenjska gradbena družba : Grosbasket), uro kasneje pa še v Luciji (Portorož : Elektra).

Liga Telemach, 10. kolo

Sreda, 10. december:
Maribor Nova KBM – KRKA 68:86 (12:19, 26:26, 10:17, 20:24)
(Pelko 13, Ruphin 11 in 9 skokov; Kastrati 15, Booker 13)

Košarkarji Krke so prekinil niz porazov. Po skupno petih tekmah v Ligah ABA in Telemach brez zmage so na gostovanju v Mariboru slavili s 86:68. Za aktualne državne in pokalne prvake je to prva zmaga po 18. novembru, ko so nazadnje slavili v državnem prvenstvu, medtem ko v regionalnem tekmovanje niso vpisali dveh točk že od 1. novembra.

Zmaga Krke ni bila niti za trenutek vprašljiva. Gostitelji niso namreč niti enkrat vodili, že na začetku druge četrtine, ko se je prednost dvignila na 26:12, pa so več ali manj opustili upanje na presenečenje, kakršna so v zadnjih dveh krogih pripravili igralci Šenčurja in Tajfuna. Krka je tako suvereno prišla do pete zmage v ligi Telemach, Maribor pa je doživel šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah.

Trener Krke Aleksandar Džikić je imel prvič v sezoni na voljo vse igralce, vključno z Luko Lapornikom. Minute igre je enakomerno razdelil med vseh dvanajst košarkarjev, največ točk pa sta zbrala Erjon Kastrati (15) in Tomaž Bolčina (14). Na drugi strani je bil prvi strelec Maribora Jure Pelko (13).

Dejan Gašparin, trener Maribora Nove KBM:
Krka je tokrat prvič nastopila v popolni postavi in o njeni kvaliteti ni potrebno razpredati. Dobro so se pripravili na nas in tekmo odigrali zelo motivirano, saj so morali zmagati. Na drugi strani smo mi odigrali sproščeno in borbeno. Toda zmanjkalo nam je moči. Kljub pohvalam, ki si jih zaslužijo moji fantje za pristop in skok, ki smo ga dobili, mislim da so nekateri predvsem v obrambi sposobni veliko več. Izpostavil bi kapetana (Elvis Šarkinović o.p.), ki je pokazal, kako se srčno igra za svoj klub in s tem za seboj potegnil tudi ostale igralce, takšnega ga potrebujemo vedno. Hvala publiki, ki je danes bila v velikem številu in nas bučno podpirala, želimo si, da bi dvorana bila vedno tako polna. Ta tekma je za nami, že v torek nas čaka pokalna tekma proti Heliosu, ki si jo želimo zmagati.

Aleksandar Džikić, trener Krke:
Zmagali smo in to je najpomembnejše v tem trenutku. Nimamo novih poškodb in to je prav tako pomembno. Pokazali smo željo in energijo in zmagali kljub nekaterim napakam. Tudi to je dokaz kakovosti.