ODZIVA: Gašparin dvojno razočaran, Kešljevim, kot kaže, ustreza nedeljski termin

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe se veselijo drugega uspeha v tej sezoni Lige Telemach. Na nedeljski tekmi 7. kola so na gostovanju ugnali zasedbo Maribora Nove KBM. Z 21 točkami je bil najboljši Jure Eržen, 14 točk pa je ob 12 skokih za zmagovalce dodal še Smiljan Pavić.

Maribor Nova KBM – ŠENČUR GGD 63:74 (22:19, 17:21, 14:23, 10:11)
(Pelko in Krivec po 14; Eržen 21, Pavić 14 in 12 skokov)

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so dosegli drugo zmago v sezoni. Na gostovanju v štajerski prestolnici so presenetili Maribor, ki je tako izgubil že četrtič v nizu, kar pomeni, da je od njegove zadnje zmage v Ligi Telemach minil že skoraj cel mesec.

Gorenjci so do druge zmage v zadnjih treh kolih prišli povsem zasluženo, saj so bili v drugem polčasu velika boljša, predvsem pa bolj motivirana ekipa. Tekmeca so nadigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili s 23:14.

Gostje so se v vodstvo prebili šele ob zaključku prvega polčasa, po odmoru pa so se na parket vrnili lačni zmage. Z delnim izidom 12:3 so najprej prevzeli pobudo, pri vodstvu 61:47 pa je postalo jasno, da bo moral Maribor hitro ukrepati. Razliko je sicer nekoliko omilil, toda v svojih vrstah ni imel razpoloženega košarkarja, ki bi lahko naredil preobrat. Njegov najboljši strelec Jure Pelko je vseh 14 točk dosegel v prvem polčasu.

Dejan Gašparin, trener Maribora Nove KBM:
Poraz pred domačo publiko, v domači dvorani boli dvojno. Ne samo poraz, ampak tudi dejstvo, kako je do njega prišlo. Poleg nepričakovane odsotnosti edinega centra zaradi administrativnih zapletov v Črni Gori, nismo nikakor uspeli zaustaviti Šenčurjeve igre po globini, kjer ima ta izkušene in kvalitetne igralce. Vse to bi lahko prebolel, če bi videl, da so fantje ekipa in igrajo en za drugega, ter da pustijo srce na igrišču. Danes tega žal nismo videli, kar nas je krasilo v prvih tekmah, je sedaj zbledelo. Namesto, da bi imeli tisto mladostniško energijo in povezanost, zgubimo fokus in gremo iz napake v napako. Čestitam Šenčurjanom za zasluženo zmago.

Igor Kešelj, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
“Bili smo nekoliko jezni zaradi poznega nedeljskega terma tekme, ki pa nam očitno odgovarja. Srečanje smo odigrali smo disciplinirano, še posebej v drugem polčasu. Nadzirali smo potek tekme in igro v skoku. Čestitke fantom za prikazano.